З 19 по 25 травня в Україні проходив Національний тиждень безбар’єрності — загальнонаціональна ініціатива, покликана об’єднати громади навколо ідеї створення інклюзивного та доступного середовища. Цей тиждень став не лише інформаційною кампанією, а й періодом реальних дій, спрямованих на забезпечення рівних прав і можливостей для кожного.
Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.
У межах Тижня безбар’єрності бібліотеки Вінницької міської централізованої бібліотечної системи перетворилися на осередки діалогу, підтримки та взаєморозуміння. Тут відбувалися просвітницькі, інклюзивні та творчі заходи, які ще раз довели: сучасна бібліотека — це простір, відкритий для всіх, без бар’єрів і обмежень.
У бібліотеках міста лунали історії про силу духу та подолання труднощів. Під час обговорень учасники та учасниці торкалися тем рівності та ролі суспільства у створенні доступного середовища. Творчі майстер-класи з елементами арт-терапії сприяли емоційному розвантаженню та самовираженню дітей з інвалідністю.
У книгозбірнях ЗК «Вінницька міська централізована бібліотечна система» провели такі заходи в межах Національного тижня безбар’єрності:
- 19 травня – інформаційна година «Безбар’єрність – простими словами» у бібліотеці-філії № 12;
- 20 травня – виставка-заклик «Місто без бар’єрів: почни з себе» в Центральній бібліотеці для дітей та юнацтва;
- 20 травня – бесіда «Безбар’єрність – що це таке?» у бібліотеці-філії № 7;
- 21 травня – читання «Сильні духом: герої серед нас» та майстер-клас з арт-терапії у Центрі реабілітації «Промінь» (бібліотекарі Центральної міської бібліотеки ім. І. Бевза); година спілкування «Безбар'єрність – стосується кожного» - книгозбірня № 4;
- 22 травня – інтерактивна гра-імітація «Спробуй відчути» у бібліотеці-філії № 13;
- 24 травня – інклюзивний кінопоказ «Інакші – не значить гірші» в Центральній бібліотеці для дітей та юнацтва;
- 24 травня – година спілкування «Зрозуміти іншого» з елементами тренінгу у бібліотеці-філії № 11.
«Сучасна бібліотека – це простір зустрічей, розвитку, натхнення, відкритий для всіх без винятку. Саме тому принципи безбар’єрності є ключовими у діяльності міських бібліотек сьогодні. Ми проводимо інклюзивні читання, творчі заняття для дітей та молоді, спілкуємось із фахівцями й оновлюємо фонди аудіо- та шрифтовою літературою. Наші бібліотекарі проходять спеціалізовані навчання, щоб краще розуміти потреби різних груп користувачів і надавати їм якісні послуги. Усе це допомагає створити середовище, у якому кожен відвідувач – незалежно від віку, стану здоров’я чи соціального статусу – почувається гідним учасником спільноти», – зазначає директорка ЗК «Вінницька міська бібліотечна система» Олена Заквацька.
Читайте також:
Кіно без бар’єрів: як у вінницькому кінотеатрі «Родина» фільми стають доступними для всіх