На території Вінницької області зафіксовано появу небезпечного карантинного шкідника – буйволоподібної цикадки (Stictocephala bisonia K.). Про це повідомляє My Vin з посиланням на допис Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Цей вид цикадок, родом із Північної Америки, активно поширюється та становить серйозну загрозу для плодових насаджень. Особливо вразливими до її шкідливого впливу є кісточкові культури (вишня, слива, черешня), ягідні рослини, виноград, а також декоративні насадження.
Буйволоподібна цикадка небезпечна тим, що висмоктує сік із молодих пагонів, пригнічуючи розвиток рослин і знижуючи їх врожайність. Окрім прямої шкоди, цей шкідник є потенційним переносником вірусних і фітоплазмових хвороб, що додатково загрожує сільськогосподарським культурам.
Найбільша активність дорослих комах спостерігається у серпні-вересні. Саме в цей період спеціалісти рекомендують садівникам проводити ретельні обстеження своїх насаджень з метою виявлення шкідника.
У разі виявлення цикадки або ознак її присутності, необхідно звертатися до територіальних підрозділів Держпродспоживслужби для отримання професійної консультації та захисту урожаю. Затримка з реагуванням може призвести до значних втрат врожаю та погіршення загального фітосанітарного стану господарств.
Фахівці наголошують на важливості дотримання карантинних норм та профілактичних заходів задля недопущення подальшого поширення цього шкідника на території регіону.
Читайте також:
Червень на Вінниччині: аналіз за минулі роки та якої погоди чекати цьогоріч
У Центральному парку Вінниці з'явився інтерактивний будиночок для комах