У парку «Хімік» планують створити «лавку добросусідства», локації для дітей різного віку та спортивний «акцент»

23 лютого у Хабі «Місто змістів» вінницький Інститут розвитку міст представив фінальну концепцію парку «Хімік», над якою урбаністи та архітектори працювали разом з мешканцями з квітня минулого року. Запропонована концепція парку на Замості передбачає створення оригінальної «лавки добросусідства» як ключового об’єкту соціальної взаємодії у парку, облаштування кількох дитячих майданчиків – як для наймолодших, так і для активних підлітків, а також планується організація бігового маршруту та спортивних об’єктів – спортивного майданчика і зони тренажерів. Авторами фінального рішення стала команда архітекторів з міста Одеса, які брали участь в Архітектурній майстерні «Створення парку «Хімік»: від концепції до об’єкту» у листопаді-грудні. Саме їх проект під навою «Хімія соціальних зв’язків» із поділом парку на зони «Вибух», «Реакція» та «Розчинення» ліг в основу концепції, яка була винесена на фінальне обговорення.

Як зазначили на початку публічного заходу організатори, Концепція парку є результатом спільної роботи мешканців, фахівців «Інституту розвитку міст», місцевих експертів та команд архітекторів і фахівців з ландшафтної архітектури з Одеси, Києва й Вінниці. «Саме ця синергія, постійний діалог та взаємодія, обмін думками та ідеями допомогли нам усім разом прийти до того рішення, яке сьогодні представлене для обговорення. Почавши із вивчення громадської думки, дослідження потреб мешканців, урбан-аналізу території ми пройшли довгий шлях і сподіваємось, що фінальне рішення максимально враховує побажання користувачів парку та справді може претендувати на те, щоб стати їх Парком Мрії», - зазначила директорка КП «Інститут розвитку міст» Аліна Дяченко.

У парку «Хімік» планують створити «лавку добросусідства», локації для дітей різного віку та спортивний «акцент»

На заході організатори коротко нагадали про етапи, які довелося пройти за час роботи з парком «Хімік», зокрема публічні обговорення безпосередньо в парку, консультації з місцевими фахівцями та міжнародним фаховим консультантом, урбаністичний аналіз території, обрання проекту демонстраційним в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст», Архітектурну майстерню, створення фінального бачення Концепції.

Фінальна Концепція зберегла принципи базової концепції, яку було узгоджено з мешканцями 17 листопада та набула таких додаткових рішень.

У парку «Хімік» планують створити «лавку добросусідства», локації для дітей різного віку та спортивний «акцент»

Серед них наступні:

  • образ, ідея парку «Хімік» - у хімії відчуттів в парку, де є три зони: зона хімічної «реакції», з максимальною соціальною взаємодією (простір головної алеї і ключової локації), зона «вибуху», де дитячі активності і спорт створюють динамічну атмосферу та зона «розчинення» у природі – де максимально зберігається відчуття перебування у лісі;
  • планувальна схема парку тепер формується не транзитами через парк, а дає кращі можливості для перебування у парку – створюються декілька майданчиків (мультифункціональний, дитячий та спортивний), пов’язаних між собою хвилястою прогулянковою алеєю, головна алея модернізується завдяки клумбам нової конфігурації і стає менш строгою;
  • ключова локація об’єднала в собі дві зони – теперішній дитячий майданчик та зону відпочинку біля будиночку-альтанки, який полюбили підлітки. Її неперервна лавочка по периметру має за задумом авторів з Одеси назву «лава добросусідства» та символізує об’єднання мешканців. Крім того тут передбачено дитячу зону для найменших із пісочницею, інклюзивною каруселлю, лазальними колодами, штучним гумовим пагорбом та кількома стилізованими дощовими навісами, запропонованими командою з Києва, а також інклюзивний помост-сцена.

Зустріч відбувалась у приміщенні Хабу «Місто змістів» (Пушкіна, 11), в залі були розміщені повні презентації команд, із якими можна було ознайомитися усім бажаючим. Наприкінці учасникам запропонували прокоментувати рішення Концепції та оцінити за шкалою від 1 до 10 наскільки вона відповідає очікуванням мешканців.

У парку «Хімік» планують створити «лавку добросусідства», локації для дітей різного віку та спортивний «акцент»

Матеріали команд і фінальна Концепція для ознайомлення будуть розміщені на сайті Вінницької міської ради в розділі «Інтегрований розвиток міст» - «Демопроект». Протягом тижня прийматимуться коментарі та уточнення до Концепції парку «Хімік» за електронною адресою [email protected]. Далі матеріали передадуть розробникам проектно-кошторисної документації.

Створення парку є Демонстраційним проектом в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Уряди Німеччини та Швейцарії надають консультаційну та фінансову підтримку в розмірі 50 тис. євро для впровадження проекту. При цьому Вінницька міська рада також виділяє не менше 50 тис. євро. Про перебіг проекту щодо парку «Хімік» можна читати і у соцмережі: www.facebook.com/KhimikResearch .Переглядів: 3189
Поширень: 0