У період з 23 по 30 червня фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб провели масштабний моніторинг стану води та рівня радіаційного фону в області. Загалом було здійснено 252 виміри радіації у населених пунктах регіону. Усі показники перебувають у межах багаторічного фону – від 0,13 до 0,14 мкЗв/год, що свідчить про відсутність загрозливих змін у радіаційному середовищі.
Про це інформує My Vin, посилаючись на допис Центру.
Крім цього, лабораторно досліджено 311 проб питної води з централізованих водогонів області. За результатами аналізу, 305 проб (98,1%) відповідають державним санітарним нормам. Однак 6 проб (1,9%) не відповідали нормативам – це стосується водогонів, що використовують воду з річки Південний Буг у містах Вінниця та Калинівка. У цих пробах виявлено перевищення перманганатної окиснюваності – показника, який вказує на органічне забруднення. Такі результати можуть свідчити як про потрапляння органічних речовин у вододжерело, так і про забруднення самої водопровідної мережі.
Дослідження також виявили перевищення окремих хімічних показників у воді в ряді населених пунктів:
-
у Вінниці – за вмістом хлороформу;
-
у Могилеві-Подільському – за жорсткістю та сухим залишком;
-
у селі Мазурівка – за загальною жорсткістю;
-
у селі Яришів – за вмістом амонію;
-
у селищі Літин – за кольоровістю та вмістом заліза.
Натомість у двох громадських криницях, які також були обстежені, не зафіксовано жодних перевищень нормативних показників. Вміст радіонуклідів у питній воді області – в межах норми.
Фахівці наголошують: ситуація із забезпеченням якісною питною водою в регіоні залишається контрольованою. У той же час мешканцям радять обережно ставитися до споживання води. Перед вживанням її слід обов’язково кип’ятити та відстоювати. За можливості варто надавати перевагу бутильованій або фасованій воді на розлив.
Читайте також:
У Калинівці після отруєння шаурмою госпіталізували 25 людей: серед них діти
Вінницька міськрада виділила кошти на закупівлю нового аналізатора повітря для гідрометцентру