Вінниця об’єднується заради ветеранів: як місто допомагає знайти роботу та відкрити бізнес

У Вінниці 2 липня відбулася діалогова платформа «Можливості для ветеранів: працевлаштування, гранти, бізнес», головною метою якої було об’єднання зусиль ветеранів, представників бізнесу, влади та громади. Під час заходу ветерани ділилися історіями створення власної справи, а роботодавці й підприємці – досвідом та прикладами успішної співпраці. Подія, організована департаментом соціальної політики міськради та департаментом економіки і інвестицій, стала відкритим простором для нетворкінгу й розвитку нових ініціатив у сфері ветеранського бізнесу та працевлаштування.

Про це пише My Vin, посилаючись на сайт Вінницької міської ради.

Під час заходу виступив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, який наголосив на важливості такого діалогу, коли учасники безпосередньо спілкуються один з одним.

«Ініціатива проведення діалогу дуже важлива, адже ми прагнемо, щоб наша територіальна громада була сильною і спроможною, в тому числі в питанні ветеранської політики, – зауважив Сергій Моргунов. – Такий формат дієвий і має на меті, щоб бізнес, влада та ветерани чули один одного, щоб була достатня проінформованість і ми могли розширювати і поглиблювати нашу ветеранську політику. Тому що, без сумніву, саме ветерани і ветеранки – це та спільнота, яка після нашої перемоги та демобілізації повернеться до мирного життя зі своїми запитами щодо інтеграції, працевлаштування, отримання послуг різного характеру, які надаються державою та нашою територіальною громадою. Ми хочемо почути від вас, де ми можемо поглиблювати цю роботу».

Читайте також

Ветерани війни зможуть викладати у школах "Захист України"

Очільник громади також зазначив, що Вінниця є лідером у впровадженні ветеранської політики та нагадав про основні досягнення у цій сфері. Наприклад, з жовтня 2023 року у Вінниці працюють помічники ветеранів. Це унікальний досвід в Україні. Окрім того, працює розроблена у співпраці з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом онлайн-платформа My Help, що зібрала знижки, безкоштовні послуги та сервіси для ветеранів та їхніх родин, сімей полеглих Захисників і Захисниць.

А для стимуляції бізнесу, за словами Сергія Моргунова, наразі діє ваучерна підтримка. І вже три ветерани скористалися нею та отримали фінансову допомогу для відкриття власної справи. Інші ж підприємці, організації та громада в цілому активно впроваджує принципи безбар’єрності та доступності для всіх категорій населення.

Під час діалогової зустрічі виступила директорка департаменту соціальної політики міськради Валентина Войткова. Вона зупинилася на муніципальних програмах підтримки військовослужбовців та ветеранів, а також нагадала про чотири ветеранські простори, один з яких є муніципальним, адмінсервіс «Ветеран» та роботу помічників ветеранів. Вона також наголосила на важливості працевлаштування ветеранів.

«У місті діють дві великі програми підтримки, які охоплюють пільги, гарантії та компенсації для ветеранів. Це, зокрема, безкоштовне або пільгове лікування та обстеження у міському діагностичному центрі, послуги зубопротезування, компенсація за переобладнання авто на ручне керування, допомога на лікування пораненим Захисникам і Захисницям та інші. Зі свого боку, департамент соціальної політики та управління ветеранської політики у його складі, роблять все, щоб ветеранська політика громади була комплексною, а увагою і турботою охоплені всі наші ветерани та ветеранки», – наголосила Валентина Войткова.

Діалогова платформа «Можливості для ветеранів: працевлаштування, гранти, бізнес» містила декілька панельних дискусій, під час яких обговорювали ринок праці, можливості та виклики для ветеранів та роботодавців, а також своїми історіями створення власної справи поділилися самі ветерани.

Зокрема, виступив Володимир Біленький – десантник, ветеран, підприємець, засновник ветклініки та креветкової ферми.

«У мене є власний бізнес з 2016 року – з’явився він задовго до того, як я пішов у військо у 2022 році. Згодом після звільнення зі служби я вирішив започаткувати ще одну власну справу. Хотілося виробляти саме продукти харчування, розвивати українське село. Я вирішив робити мережу креветкових ферм у закинутих сільських хатах. Мотивувало, зокрема те, що загалом така робота сприяє реінтеграції ветеранів, адже я також прагну допомагати побратимам у підприємництві та, звісно, за їхнього бажання працевлаштовувати», – розповів Володимир Біленький.

Зі своїми історіями виступили також: ветеран та підприємець Володимир Остапенко, дружина військовослужбовця, співвласниця сімейного бізнесу Оксана Додон, ветеран війни, засновник друкарні Олексій Логачьов.

Наостанок на учасників чекав інформаційний блок про можливості започаткування власної справи. Про гранти для ветеранів та компенсаційні програми для роботодавців від Державної служби зайнятості розповіла Світлана Кривенко, заступниця директора Вінницької філії Вінницького обласного центру зайнятості; про ваучерну підтримку започаткування ветеранського бізнесу за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади – Максим Мартьянов, директор департаменту економіки та інвестицій, про реалізацію проєкту «Курс PRO» для ветеранів та їх сімей – Надія Завадюк, керівниця відділення у Вінниці Комп’ютерної академії «IT STEP».

Читайте також:

Зелена трансформація Вінниці: екологія, енергія та євроінтеграція міста

Турбота, що лікує: як вінницькі освітяни допомагають пораненим захисникам відновлюватись



Переглядів: 265
Поширень: 0