На Вінниччині мешкає найбільша в Україні популяція зубра європейського

Червонокнижні зубри давно вже стали гордістю та візитівкою ДП «Хмільницький лісгосп». Фахівці-мисливствознавці для збереження цього рідкісного виду зубра європейського створили спеціальні умови, охорону й догляд за ними. Цим питанням  займається єгерська служба та державна лісова охорона Хмільницького лісгоспу. І як наслідок – на Вінниччині мешкає найбільша в Україні популяція зубра європейського.

За останніми даними – це 93 особини, з яких 8 самок і 2 самці переселяють у Сторожинецький лісгосп Чернівецької області (7 зубрів уже відловлено). Цей зникаючий вид комфортно почуває себе в подільських лісах, ареал проживання зубрів в лісових угіддях ДП «Хмільницький лісгосп» розширюється. Якщо раніше вони перебували в угіддях Уланівського, Широкогреблянського, Хмільницького лісництв, то тепер освоюють і угіддя Березнянського лісництва.

Цього року з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 160 тис. грн. для охорони й догляду за зубрами. З цих грошей 140 тис. грн. передбачено на закупівлю кормів (18,5 тонн кукурудзи, 9,5 тонн вівса), 20 тис. грн. – на охорону тварин.

Хмільницькі лісівники для підгодівлі зубрів заготовлять 110 тонн сіна, закуплять за кошти підприємства 600 кг солі, 15 тонн цукрового буряка, 10 тонн зерна ячменю, 4 тонни зерна вівса. Створено чотири штучні водопої для диких тварин, передбачено кормові ремізи із люцерною, конюшиною та іншими багаторічними травами.

"Підгодівля зубрів розпочинається у зимовий період - як правило, тоді, коли випадає перший сніг, і триває 100-112 днів. Ми не годуємо, а саме підгодовуємо зубрів, бо в першому випадку тварина «одомашнюється» і втрачає здатність самостійного добування їжі," - розповідає мисливствознавець ДП «Хмільницький лісгосп» Володимир Ткач.

Для інших диких звірів лісівники заготовили вже 8 тонн сіна, 12,5 тисяч штук гіллячкового корму, планують закупити 25 тонн кукурудзи, 13 тонн зернових відходів, 32 тонни коренеплодів.

За даними обліку 2018 року, в мисливських угіддях Хмільницького лісгоспу нараховується 494 особини козулі європейської, 328 – зайця-русака, 124 – кабана, 45 – оленя плямистого.Переглядів: 3255
Поширень: 0