На Вінниччині монетизовану субсидію отримують 164 тис домогосподарств

Такі дані озвучила директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна під час щопонеділкової апаратної наради голови ОДА з керівниками департаментів та служб області.

Відповідно до нового порядку нарахування та виплати даного виду допомоги, субсидію, призначену пенсіонерам до 31 грудня 2018 року, отримуватимуть через пенсійний фонд. Решта громадян – через «Ощадбанк». Субсидія, яка призначена з 1 січня 2019 року, виплачуватиметься у безготівковій формі.

На Вінниччині монетизовану субсидію отримують 164 тис домогосподарств

«Станом на сьогодні, 18 березня, в грошовій формі монетизації субсидію отримують 164 тис домогосподарств і 14 тис, які оформили субсидію з 1 січня 2019 року, отримуватимуть у безготівковій формі. Середній розмір субсидії, станом на березень, становить 1 тис 624 грн на місяць», - підкреслила Наталя Заболотна.

Пенсіонерам субсидії у грошовій формі виплачуватимуться через органи пенсійного фонду України. З державного бюджету кошти на виплату субсидій направляються через органи пенсійного фонду в банк, якщо пенсіонер отримує пенсію через банківську установу, або на пошту, для тих пенсіонерів, які отримують пенсію через Укрпошту.

На Вінниччині монетизовану субсидію отримують 164 тис домогосподарств

«Загалом, 109 тис пенсіонерів області є отримувачами субсидій. Зокрема, через банк отримують майже 48,5 тис осіб і таких виплат здійснено на суму майже 53 млн грн., а через пошту виплачено майже 85 млн грн. Починаючи з 12 березня, субсидіанти, які не є пенсіонерами, мають в «Ощадбанку» відкрити рахунок і безкоштовно оформити картку, на яку перераховуватиметься субсидія. Також, маючи платіжки можна одразу здійснити оплату всіх комунальних послуг. До того ж можна отримати живі гроші завдяки грошовим переказам «Швидка копійка», - додала Наталя Заболотна.

В області діє 92 відділення ощадбанку, які обслуговують майже 54 тис, або 33%, із загального числа субсидіантів. Станом на 18 березня на картку здійснено понад 10,5 тис переказів субсидій на суму понад 17 млн грн, і отримано переказів «Швидка копійка» на суму 11,5 млн грн. Натомість пенсіонерам, які вже отримують пенсію на карткові рахунки, не потрібно додатково звертатись у банк – їм субсидію перерахують на картку разом із пенсією.

Вінницька область єдина в Україні, де в кожному відділенні «Ощадбанку» 12-13 березня працювали працівники органів праці та соціального захисту населення, які надавали роз’яснення щодо призначення та розміру субсидій.

Головний принцип і мета монетизації субсидій – спонукання до економії енергоресурсів, адже зекономлені кошти громадяни мають право використати на власний розсуд.Переглядів: 2220
Поширень: 0