Галина Якубович ділилася з учнями секретами комфортного міста

Сьогодні, 28 березні, у залі засідань Вінницької міської ради заступник міського голови Галина Якубович спілкувалась із лідерами учнівського самоврядування. Школярі цікавилися різними питанням, серед яких ремонти доріг, масштабні будівельні проекти, впровадженням Е-квитка тощо.

Регулярні зустрічі шкільних лідерів із керівництвом міста було започатковано у Вінниці більше 10 років тому. Під час такого спілкування управлінці краще починають розуміти, чим живуть діти, які питання їх турбують, що вони хочуть змінити в своєму оточенні та у місті в цілому. Відтоді будь-яке рішення, яке стосується інтересів дітей, приймається тільки після обговорення із дитячими лідерами та з урахуванням їх зауважень та пропозицій. Згодом такі підходи в роботі органів місцевого самоврядування були зафіксовані в програмі «Вінниця – місто, дружнє до дітей», яка була розроблена на основні досвіду ЮНІСЕФ, що поєднаний з місцевими ініціативами та ідеями.

Минулого року Вінницька міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо участі Вінниці у програмі «Громада, дружня до дітей та молоді» і залучення дітей до прийняття рішень продовжилось уже в оновленому форматі. 

Зустріч заступника міського голови Галини Якубович із шкільним лідерами – це один із заходів, який був запланований  в рамках програми «Громада, дружня до дітей та молоді».

За словами Галини Якубович під час таких зустрічей дорослі можуть визначити, чим можуть допомогти у вирішення проблем дітей, а головне – робити все, щоб ці проблеми не виникали, а також додала: «Нам дуже важливо чути думку дітей у різних загальноміських питаннях, а думки у них розумні, виважені та патріотичні. Наші школярі досить активні, вони ініціюють та  вносять власні пропозиції щодо його розвитку нашого міста, а ми будемо допомагати їх реалізовувати. Адже коли діти мають не лише обов’язки, а й право голосу, – це  дуже добре». 

Галина Якубович ділилася з учнями секретами комфортного міста

Під час своєї презентація Галина Якубович зазначила, що Вінниця стрімко розвивається і це відзначають навіть іноземні гості. А вінничани уже не перший рік підтверджують, що місто комфортне для життя. За результатами всеукраїнського муніципального опитування на замовлення Міжнародного республіканського інституту Вінниця чотири роки поспіль очолювала рейтинг міст по задоволеністю мешканців якістю сфер і послуг та по взаємодії з місцевою владою. 

«Сьогодні у нас традиційна зустріч із лідерами учнівського самоврядування шкіл міста. Хочу подякувати вам за активну діяльність, яку ви впроваджуєте у ваших навчальних закладах. Ви активно берете участь у загальноміських заходах, займаєтесь волонтерством, соціальними проектами. Своїм прикладом ви показуєте одноліткам, що потрібно бути активними. Ви - наше майбутнє і саме ви будете визначати долю нашої країни в подальшому», - зазначила заступник міського голови Галина Якубович

Галина Якубович ділилася з учнями секретами комфортного міста

Також Галина Якубович нагадала, що в рамках Меморандуму про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) В Україні та реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» у школах планується запровадити «Громадський бюджет у школі». Учні зможуть подавати свої проекти на конкурс і, якщо його підтримають, проект реалізують за кошти міського бюджету. Переглядів: 3200
Поширень: 4