У Вінниці поліція провела навчання з «приборкання» футбольних фанатів-правопорушників

19 липня на стадіоні «Локомотив» поліцейські провели тактико-спеціальні навчання щодо забезпечення публічної безпеки та правопорядку, припинення групових та масових заворушень під час футбольних матчів.

У навчаннях взяли участь стройові підрозділи  поліції, рятувальники, військовослужбовці Західного територіального управління Нацгвардії та медики.

Правоохоронці відпрацювали ситуацію, коли розбурханий натовп невдоволених футбольних уболівальників намагався організувати масові заворушення та вчинити порушення правопорядку під час футбольного матчу.

У Вінниці поліція провела навчання з «приборкання» футбольних фанатів-правопорушників

Події на стадіоні розгортались за наступним сценарієм. До поліції надійшов лист від Вінницької обласної федерації футболу в Україні, що на центральному стадіоні «Локомотив» о 18.00 відбудеться футбольний матч між двома відомими командами. Під час матчу можливе прибуття на стадіон близько 50 агресивно налаштованих вболівальників однієї з команд. Можливі провокації та вчинення правопорушень.

За чотири години до початку футбольного матчу виставили наряди поліції. Працівники вибухотехнічного відділу та кінологічного центру здійснили обстеження спортивної споруди на наявність небезпечних предметів. Екіпаж патрульної поліції регулював рух транспорту перед стадіоном. Піші наряди правоохоронців несли службу біля спортивної споруди.

У Вінниці поліція провела навчання з «приборкання» футбольних фанатів-правопорушників

Під час футбольного матчу одна з команд пропускає черговий м’яч. Це викликало незадоволення у її вболівальників. Агресивно налаштовані вболівальники  намагалися вчинити бійку з фанатами іншої команди. На зауваження обслуговуючого персоналу стадіону та служби безпеки вони не реагували.

Поліцейські провели навчання у кілька етапів. Спочатку представники поліції комунікації залучалися для попередження конфлікту та зупинення агресивних громадян шляхом діалогу.

У Вінниці поліція провела навчання з «приборкання» футбольних фанатів-правопорушників

Після того, як  з натовпу полетіли димові шашки та піротехніка правоохоронці застосували методи силового реагування.  Представники Нацгвардії заблокували розлючений натовп вболівальників, а поліцейські роти особливого призначення на  спецавтомобілі  доставили найбільш агресивних вболівальників у найближчий відділ поліції.

Підводячи підсумки навчань, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП Василь Стаховський відзначив, що правоохоронці  продемонстрували достатній рівень підготовки. Виявлені недоліки будуть  враховані в службовій діяльності.Переглядів: 2622
Поширень: 0