У межах реалізації реформи Нової української школи Вінницька область отримає значну фінансову підтримку для оновлення навчального середовища. Кабінет Міністрів України затвердив порядок розподілу субвенції, згідно з яким на створення сучасних освітніх просторів у нашому регіоні передбачено майже 32 мільйони гривень. Ці ресурси є частиною загальнодержавної програми обсягом 700 мільйонів гривень, спрямованої на модернізацію технічної бази шкіл.
Про це пише My Vin, посилаючись на публікацію очільниці Вінницької ОВА Наталі Заболотної.
Державна допомога дозволить закладам освіти закупити нову техніку, мультимедійне обладнання та спеціалізовані меблі. Пріоритет надається кабінетам природничо-математичного циклу, зокрема біології, географії, математики, фізики та хімії. Також передбачено фінансування для створення сучасних STEM-лабораторій. Таке оновлення є важливим етапом підготовки до впровадження профільної середньої освіти, що стане третім кроком у реформуванні української школи.
На отримання коштів можуть розрахувати комунальні заклади освіти, які відповідають визначеним критеріям. Зокрема, школи мають бути частиною майбутньої мережі профільної старшої школи або мати статус спеціалізованих ліцеїв. Обов’язковими умовами є проведення занять в очному чи змішаному форматах, наявність щонайменше 60 учнів у восьмих класах та готовність місцевої влади забезпечити співфінансування проєкту у розмірі не менше десяти відсотків від загальної вартості.
Відбір навчальних закладів відбуватиметься упродовж конкурсного етапу. Міністерство освіти і науки України невдовзі оголосить детальні умови участі та терміни прийому заявок. Розвиток сучасної освітньої інфраструктури дозволить вінницьким школярам навчатися у комфортних умовах та отримувати якісні знання, що відповідають вимогам часу.
Читайте також:
Вінницький «Патріот» став чемпіоном Карпатської хокейної ліги
У Вінниці відбудеться концерт «Весняні хороводи»: містян запрошують зануритись у світ традицій