Безробітні долучаються до благоустрою територій Вінницької області

Щороку з настанням весни розпочинаються роботи з упорядкування територій населених пунктів, придорожніх смуг, рекреаційних зон тощо, так звані двомісячники благоустрою. Вже доброю традицією стало залучення безробітних до виконання таких робіт.

Організація і проведення громадських робіт здійснюються на підставі договору про організацію громадських робіт та фінансування їх організації, який укладається між центрами зайнятості і роботодавцем відповідно до рішення місцевого органу влади. У разі коли роботодавцем є місцевий орган влади, зазначений договір укладається між місцевим органом влади і центром зайнятості.

У першому кварталі 2019 року Вінницькою обласною службою зайнятості вже укладено 137 договорів на проведення громадських робіт, згідно з якими в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 262 безробітних. Причому з квітня 2019 року щотижневе зростання учасників таких робіт становить більше 100 зареєстрованих безробітних.

«З початку року ми розпочали активну роботу щодо укладання договорів на проведення робіт в рамках щорічної акції з прибирання населених пунктів, впорядкування меморіалів, кладовищ, придорожніх смуг тощо. Мотивацією для безробітних брати участь в громадських та тимчасових роботах є можливість отримати додатковий дохід, не втрачаючи виплат допомоги по безробіттю. За умови зацікавленості органів місцевого самоврядування, укладаємо договори на виконання таких робіт, вже підписали 137 договорів з територіальними громадами. Станом на 11 квітня 2019 року у громадських роботах беруть участь 543 особи з числа безробітних громадян, що на 2% більше, ніж на цю дату торік», – розповідає директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

Громадські роботи з благоустрою територій за участю безробітних здійснюються на умовах співфінансування з місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Так, на фінансування таких робіт у Вінницькій обласній службі зайнятості на 2019 рік передбачено 3370,7 тис. грн. коштів Фонду, з яких вже використано 917,8 тис.грн.Переглядів: 2688
Поширень: 0