У Вінницькій громаді 90% дітей, які залишились без батьківського піклування, влаштовані до сімейних форм виховання

Сьогодні, 25 квітня, під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради обговорювалось питання «Про розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Вінницькій міській об’єднаній територіальній громаді». Начальник служби у справах дітей Людмила Шафранська розповіла, що станом на 01.04.2019 року на обліку служби у справах дітей перебуває 234 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування.  89,7% з них влаштовано до сімейних форм виховання.  Зокрема, 164 дитини  перебуває під опікою громадян; 26 – проживає у прийомних сім’ях; 20 – у дитячих будинках сімейного типу.

Розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – одне із завдань соціальної політики держави. Пріоритетним є усиновлення. Серед інших видів влаштування дитини - опіка або піклування, прийомна сім’я та дитячі будинки сімейного типу. 

Протягом 2018-2019 років  у Вінниці передано під опіку 27 дітей, створено дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 3 дитини віком від 15 до 17 років, усиновлено 16 дітей, біологічним батькам повернуто 4 дитини. 

Протягом 2018 року та 3 місяців 2019 року в місті створено 4 прийомні сім’ї, до яких на виховання та спільне проживання влаштовано 5 дітей. На даний час у Вінницькій громаді функціонує 16 прийомних сімей, у яких виховується 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 особа з їх числа.  Із 234 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служби у справах дітей, 21 дитина потребує влаштування до сімейних форм виховання.  43 із 53 дітей, що перебувають на обліку дітей, які можуть бути усиновлені, старші 10 років, 20 з них мають братів, сестер, 13 – є дітьми з інвалідністю.

Разом з тим, на обліку в службі у справах дітей немає потенційних опікунів, прийомних батьків, у сім’ї яких на виховання та спільне проживання могли б влаштовуватись діти родинними групами. Наразі є одна потенційна прийомна сім’я та три потенційні опікуни. 

На обліку кандидатів в усиновлювачі у службі у справах дітей перебуває 10 подружніх пар та осіб, з яких 6 - виявляють бажання усиновити дитину віком до 5 років, 3 - виявляють бажання усиновити дитину віком до 10 років і лише 1 подружня має бажання усиновити від 1 до 4 дітей (якщо вони брати/сестри) віком від 2 до 15 років. Однак усі кандидати в усиновлювачі мають бажання усиновити дітей без проблем із здоров’ям. 

Діти, які залишились без піклування батьків, активно залучаються до громадської та гурткової роботи, безоплатно забезпечуються шкільною та спортивною формами і безоплатним одноразовим харчуванням у закладах загальної середньої освіти протягом всього терміну навчання, щорічно оздоровлюються в одному з дитячих оздоровчих таборів на узбережжі Чорного моря та пришкільних таборах.

Для забезпечення соціального супроводу випускникам інтернатних закладів, особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечується виплата одноразової допомоги по досягненню ними 18-річного віку. У поточному році  8  дітей отримало одноразову грошову допомогу по досягненню ними повноліття, до кінця року  таку допомогу отримає ще 27 дітей. 

Важливим напрямком в роботі з дітьми-сиротами, та дітьми, позбавленими батьківського піклування є квартирне питання. Станом на 01.04.2019 року у Вінниці забезпечені житлом на праві власності 42 дитини, на праві користування – 170.   Протягом 2017-2018 років за рахунок субвенції з державного бюджету було придбано 5 квартир соціального призначення та передано особам з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, ще 5 квартир придбано з подальшою передачею у власність 6 особам.

«Робота у цій сфері досить відповідальна та серйозна, і ця робота стосується не лише безпосередньо відділу, а й всієї міської ради, а саме головне – територіальної громади. Родина – це в першу чергу любов, і у нашій громаді є дітки, які потребують саме батьківської любові. Потрібно щоб вінничани це розуміли», – зазначив міський голова Сергій МоргуновПереглядів: 3947
Поширень: 0