У Вінниці презентували виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»

Відсьогодні у холі обласної державної адміністрації діє історична експозиція «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» присвячену Дню пам'яті та примирення, а також відзначенню в області Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України.

Виставку розроблено фахівцями Українського інституту національної пам'яті.

Експозиція розповідає про силу людського духу, яку нездатна знищити жодна система, силу волі та віри, гуманізм та людське життя як найбільшу цінність у цьому світі.

Виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» включає у себе декілька тематичних блоків, зокрема «Що таке концентраційний табір?», «Остарбайтери», «Військовополонені», «Жінки», «Діти», «Священики», «Євреї», «Українські націоналісти», «Визволення концтаборів» та «Перетворення на радянські».

У Вінниці презентували виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»

Окрім того, тут присутні унікальні світлини часів Другої світової війни 1939-1945 років, які показують всю трагедію тоталітарних режимів як світового явища.

Українці пам’ятають, яким страшним лихом для України була Друга світова війна. Агресора зупинили спільними зусиллями тодішні Об’єднані Нації. Той, хто захищає свою землю, на боці кого правда, неодмінно перемагає. Саме пам’ять робить українців сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Нагадаємо, що з метою вшанування подвигу українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих у Другій світовій війні 1939-1945 років, належного відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України, було прийнято відповідне розпорядження голови облдержадміністрації від 16 квітня 2019 року № 301.Переглядів: 2800
Поширень: 0