Предмети, які змінили хід історії покажуть вінничанам у краєзнавчому музеї

Побачити арсенал унікальної зброї: від древньої, ще з часів Палеоліту, до сучасної, зможуть відвідувачі Вінницького краєзнавчого музею вже цієї неділі.

«Si vis pacem, para bellum» – хочеш миру, готуйся до війни. Таку назву має тематична екскурсія. Її проведе фахівець музею зі зброї – Євген Тичук.

«Впродовж тисячоліть зброя вирішувала хід історії, саме у ній втілювались передові технології, вміння та знання людства. В колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею зберігається понад тисячу предметів озброєння від найдавніших часів до сьогодення», - йдеться в анонсі на сайті краєзнавчого.

Предмети, які змінили хід історії покажуть вінничанам у краєзнавчому музеї

Бронзові ножі, стилети, сокири та луки зі стрілами, які люди застосовували ще задовго до наших часів. Перлиною археологічної зброї є знахідки з курганного могильника ХV–Х ст. до н. е. біля с. Гордіївка. Про її призначення і досі сперечаються дослідники.

В колекції - захисне озброєння: кілька кольчуг різного стану збереження ХІ–VІІІ ст., шоломи типу «кулях-куд» та металеві щити, пишно прикрашені травленням та інкрустацією в східному стилі, наручі ХVІІ–ХVІІІ ст., два європейські шоломи XVI–XVII ст. та кірасу ХІХ ст.

Також, під час екскурсії, відвідувачі познайомляться і з драгунськими та козацькими шашками 1881 р., кинджалами 1907 р., тесаки 1848 р.

Предмети, які змінили хід історії покажуть вінничанам у краєзнавчому музеї

Зброя Близького Сходу представлена кількома шаблями початку ХХ ст.: одна – з пишно прикрашеним руків’ям роботи майстрів селища Кубачі (Дагестан) та інша – з оббитим металом руків’ям, характерним для шабель хевсурів (етнографічної групи грузин).

«На жаль, в останні роки зброя в Україні є не лише пам’яткою минулих війн – її доводиться активно застосовувати для захисту незалежності нашої держави. І наразі колекція поповнюється тими елементами озброєння, яке привозять волонтери та учасники бойових дій із зони АТО», - додають у публікації.

Родзинка екскурсії – можливість сфотографуватися з реконструкціями зразків холодної зброї й в обладунках.

Предмети, які змінили хід історії покажуть вінничанам у краєзнавчому музеї

Реєстрація на екскурсію – обов’язкова.

Це можна зробити за тел. 063-651-74-46 або заповнити реєстраційну форму за посиланням

Вхідний квиток: для дітей та студентів – 20 грн, дорослих – 30 грн (з врахуванням екскурсійного обслуговування та фотографування!!!)Переглядів: 4142
Поширень: 0