Батальйон «Вінницькі скіфи» відзначив 5-ту річницю від дня створення

У травні 2014 року для виконання завдань територіальної оборони у Вінницькій області з числа мешканців міста Вінниці та області був створений 9-й Вінницький батальйон територіальної оборони. Тоді патріотично налаштовані колишні військові-вінничани створили кістяк батальйону.

Нині більше 70% особового складу батальйону – вінничани. «Дев’ятка» брала участь у  боях за Попасну і Золоте, обороняла Маріуполь, тримала оборонні позиції біля кримських Каланчака і Чаплинки. Батальйон за ці роки втратив 11 своїх побратимів. Сьогодні завдання «Вінницьких скіфів» – укріплення південно-західних кордонів України тому і місцем дислокації стало місто Кодима Одеської області, де у п’ятницю, 10 травня, пройшли урочистості, присвячені 5-ій річниці створення батальйону.

Батальйон «Вінницькі скіфи» відзначив 5-ту річницю від дня створення

Відповідно до Наказу Міністра оборони України за самовідданість і стійкість військовослужбовці отримали  відзнаки – нагрудні знаки «За військову доблесть» та «За досягнення у військовій службі», почесні грамоти Міністерства оборони, частині військових  присвоїли чергові військові звання. Найвищі нагороди Вінницької облдержадміністрації  та обласної Ради вручили заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк та директор Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації Сергій Вовченко.

Батальйон «Вінницькі скіфи» відзначив 5-ту річницю від дня створення

«В області діє комплексна правоохоронна програма, яка надає матеріальну підтримку нашим військовим частинам, силовим структурам, – повідомив Сергій Вовченко. – У 2018 році для підтримки Збройних сил України було виділено з обласного  бюджету майже 22 мільйони гривень, на цю бригаду – 2 мільйони гривень, а також побудована Алея слави  загиблим військовослужбовцях вашої бригади».

Батальйон «Вінницькі скіфи» відзначив 5-ту річницю від дня створення

«Шановні наші «Вінницькі скіфи»! – звернувся до присутніх Михайло Кременюк. – Від імені депутатів і голови обласної Ради, який у 2014 році створював наш 9 батальйон, хочу подякувати вам за те, що ви йдете у пекло і, боронячи нашу землю, відкидаєте свій страх. Дякую вам від усіх подолян за те, що маємо мирну територію і бажаю, щоб покров Богородиці був завжди над вами і беріг від усіх ворожих куль».

Батальйон «Вінницькі скіфи» відзначив 5-ту річницю від дня створення

Після урочистостей святковий концерт військовослужбовцям подарували  творчі колективи з Вінниччини та Одещини. А військові ознайомили гостей свята зі зразками бойової техніки, показали експонати власного військового музею та пригостили кашею з польової кухні.

Батальйон «Вінницькі скіфи» відзначив 5-ту річницю від дня створення

 Довідково

 Військове містечко у райцентрі Кодима – це колишній полк зв'язку КДБ. Ще у 1962 році тут розпочалося формування 116-го окремого вузла військ урядового зв'язку КДБ. Із настанням незалежності України у 1992 році особовий склад частини прийняв військову присягу на вірність українському народові, а наказом Голови Служби безпеки України вузол зв'язку став підпорядковуватися Головному управлінню урядового зв'язку СБУ.  

У 2000 році підрозділ ліквідували. Більше десятиліття там була пустка, але після двох років збройного конфлікту знову виникла потреба у використанні військової території, щоб бійці мали куди повернутися зі східного фронту. Швидко вставили пластикові вікна у житлові приміщення, привели до ладу казарми, впорядкували територію – і у жовтні сюди заїхало більше сотні бійців дев'ятого мотопіхотного батальйону.Переглядів: 4169
Поширень: 0