«Гараж ідей» із соціального підприємництва у Вінниці

19 червня у Молодіжному центрі "Квадрат" (м. Вінниця, вул. Театральна 15) п’ятдесят вінничан дізнаються про суть і моделі соціального бізнесу, а також сформують концепції власних соціальних підприємств на «гаражі ідей» #SocialBusinessInUA.

Учасники:

  • соціальні стартапери;
  • власники малого та середнього бізнесу, яким цікаво розвивати співробітників і клієнтів, позитивно впливати на екологію, культуру, спосіб життя громади;
  • представники громадських та благодійних організацій, які вирішують соціальні проблеми;
  • активісти, які хочуть змінювати місто не разовими акціями, а через бізнес із сенсом;
  • студентів, які думають про власну справу із сенсом.

Тренер і модератор "гаража ідей" - Сергій Корнилюк, старший аналітик міжнародної консалтингової компанії CIVITTA.

«Гараж ідей» із соціального підприємництва у Вінниці

Автори найбільш переконливих задумів отримують запрошення на хакатони. Це дводенні інтенсиви з лекціями і консультаціями від найкращих бізнес-трененрів України, які допоможуть перетворити ідеї на моделі соціальних підприємств. Хакатони пройдуть у вересні-жовтні в Івано-Франківську, Харкові, Кривому Розі, та Вінниці. Переможці хакатонів потрапляють до Акселератора соціального підприємництва SELab і отримують шанс на закордонне стажування, стартовий капітал і менторську підтримку.

Торік за цією програмою запустилися або масштабувалися близько десяти соціальних підприємств, серед яких мережа віддалених контакт-центрів, орієнтована на працевлаштування людей з інвалідністю “Simka” (Тернопіль), виробник торбинок і крафтових аксесуарів із використаної банерної тканини “RE:ban”, чернівецькі “Кранчі з любов’ю” (навчання пекарської справи та працевлаштування людей із фізичними та ментальними порушеннями), екскурсійне бюро для сімей, що виховують дітей з інвалідністю “Особлива подорож” (Київ), Платформа «Дві Башти» - простір для бізнесу та творчості.

«Гараж ідей» із соціального підприємництва у Вінниці

Фокус-групове дослідження, проведене 2018 року в 12 містах України, засвідчило, що найчастіше українці готові вирішувати бізнес-методами такі соціальні проблеми, як працевлаштування, а також доступ до освіти, медичних, юридичних, соціальних послуг людей, якісного дозвілля та саморозвитку людей з інвалідністю, переселенців, ветеранів АТО; осіб, які повернулися з місць позбавлення волі; жінок, які потрапили у складні життєві обставини; літніх людей.

Учасники «гаража ідей» - це соціальні стартапери; власники бізнесу, яким цікаво розвивати соціальний напрямок; представників громадських та благодійних організацій, які хочуть мати стабільний дохід і не залежати від грантів чи пожертв; активісти, які хочуть змінювати місто не разовими акціями, а через бізнес із сенсом.

«Гараж ідей» #SocialBusinessInUA відбувається в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект втілює консорціум із восьми організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників.

Упродовж травня-червня 2019 року «гаражі ідей» відбуваються у 12 містах України: Полтава, Харків, Миколаїв, Одеса, Дніпро, Хмельницький, Ужгород, Краматорськ, Маріуполь, Івано-Франківськ, Вінниця, Суми. Регіональний партнер проекту у Вінниці – Молодіжний центр "Квадрат".Переглядів: 4962
Поширень: 0