«Подія № 1 у дитячих шахах Східної Європи» – провідні тренери  про міжнародний турнір у Вінниці

У Вінниці нещодавно завершився перший міжнародний дитячий шаховий фестиваль «Золота молодь». Нагадаємо, він потрапив до Національного реєстру рекордів України в номінації «Наймасовіший міжнародний дитячий турнір з шахів» – 648 учасників! В змаганні взяли участь представники восьми країн, включаючи Ізраїль, Шотландію, Молдову, Білорусь тощо.  

Нагадує чемпіонати Європи і світу

Гості виявилися задоволеними організацією фестивалю. Вони називали наш турнір відкритим неофіційним чемпіонатом України. Казали, що ніколи не грали в таких масштабних змаганнях, яке нагадує юнацькі чемпіонати Європи і світу.  

Директор і тренер «Шахової школи» Києва, міжнародний майстер Дмитро Семенов задоволений результатами, адже його учні вибороли золото і срібло. 

В змаганні у Вінниці взяли участь понад 20 наших учнів. Турнір – чудовий. Він не просто виправдав сподівання, а справив чудові враження. Дякую за це дитяче свято організаторам і особисто гросмейстеру Аркадію Найдічу. Чудово, що в Україні з’явився такий мегасильний, із величезним призовим фондом і значною кількістю призів шаховий фестиваль. Сподобалося все: чудове місце для гри, просторий зал, грамотна робота суддівської колегії тощо.

«Подія № 1 у дитячих шахах Східної Європи» – провідні тренери  про міжнародний турнір у Вінниці

За словами Дмитра Семенова, такі турніри є необхідними, особливо для наймолодших спортсменів.

– Діти заробляють свої перші призи. Адже дехто із юних спортсменів займається через велику любов до шахів, інші – в першу чергу заради нагород. А організатори «Золотої молоді» встановили понад 200 призів, що є гарною мотивацією шахістам. Такі масові фестивалі дають великий досвід учням, а також матеріал для роботи тренерам, – розповів Дмитро Семенов

Перший млинець – не глевкий

Тренер з шахів, міжнародний майстер Андрій Грех (Городок, Львівська область) привіз до Вінниці дюжину своїх учнів.

Думаю, це одна з найбільших делегацій на турнірі. Мої вихованці виступали в чотирьох з п’яти вікових категоріях. Один наш шахіст посів друге місце, троє увійшли до першої десятки. Тому виступ наших спортсменів є успішним, – каже Андрій Грех.  

«Подія № 1 у дитячих шахах Східної Європи» – провідні тренери  про міжнародний турнір у Вінниці

Організацію «Золотої молоді» пан Грех вважає хорошою. Особливо зважаючи на те, що турнір був дебютним.

Я багато поїздив на змагання. І можу сказати, що турнір у Вінниці – один із найкращих, який я бачив. Його можна сміло порівнювати із європейськими шаховими фестивалями. Взагалі ваше місто я дуже люблю. Приїжджаю сюди мінімум 3-4 рази на рік, – каже Андрій Грех. – Водночас під час проведення «Золотої молоді» є що покращувати. Наприклад, температура в залі була дещо заспекотною для дітей.     

Випередили місто Лева

Міжнародний гросмейстер, заступник президента Львівської обласної шахової федерації Назар Фірман назвав турнір у Вінниці подією № 1 у дитячих шахах в Україні і навіть в усій Східній Європі.

Це дуже масштабне змагання. Гарний і просторий турнірний зал, в якому збирається величезна кількість дітей – все це слугує чудовим відпочинком і допомагає здружитися юним шахістам, – коментує Назар Фірман

«Подія № 1 у дитячих шахах Східної Європи» – провідні тренери  про міжнародний турнір у Вінниці

На думку львів’ян, Аркадій Найдіч високо підняв планку шахових змагань в Україні.

– Завжди Львів задавав тон у цьому, ми також проводимо сильні турніри. Але призовий фонд у нас менше навіть у серйозних дорослих змаганнях. Приміром, незабаром проводимо турнір за участі міжнародних гросмейстерів, де призовий фонд складає 300 тисяч гривень, – додав Назар Фірман.Переглядів: 2659
Поширень: 0