У Вінниці утеплюють ще чотири дитячих садочка

 2014-го року у Вінниці активно проводиться термомодернізація дитячих садочків та шкіл. Цього року влітку розпочали комплексне утеплення у чотирьох дошкільних закладах - ДНЗ №42,  ДНЗ №26, ДНЗ №18 та ДНЗ№30. Як відбуваються роботи у дитячому садочку №30, проінспектував під час виїзної наради, п’ятого вересня, міський голова Сергій Моргунов. 

Дитячий садочок №30, що по вул. 600-річчя, 8,  відвідує 320 діток, у ньому функціонує 10 груп. Це один із найстаріших дитячих садочків мікрорайону Вишенька. Як зазначила керівник закладу Олена Черепашнюк, за останні два роки за кошти міського бюджету в садочку оновили обладнання та ігровий майданчик. 

У Вінниці утеплюють ще чотири дитячих садочка

«Протягом останніх двох  років міською  владою було для нас виділено дуже багато коштів. Ми придбали пароконвектомат, систему очистки для води. На дитячих майданчиках з’явилось нове обладнання, замінили вогнегасники, двері в щитовій кімнаті. Позитивні зміни відбуваються у нашому дитячому садочку - і батьки це відчувають», - розповіла Олена Черепашнюк

Наразі тут триває комплексне утеплення будівлі. Це дасть можливість економити на витраті енергоресурсів майже вдвічі. Завершити роботи підрядник обіцяє до кінця жовтня. 

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що в будівлях, яких уже проведено темомодернізацію, вдається економити від 30 до 55% на опаленні. 

«За результатами опалювального періоду 2018-2019 року ми зекономили 2 млн грн в цілому. Якщо ми зробимо більше закладів, то економія буде більшою, і ці кошти ми зможемо направляти на покращенням матеріально-технічної бази садків і шкіл. Процес термомодернізації закладів охорони здоров’я і освіти розпочали у 2015 році.  Це робиться для того, щоб створити комфортні умови для дітей, щоб був нормальний температурний режим в осінньо-зимовий період і в літній. Ми уже зробили 18 закладів за останні чотири роки, але розуміємо, що цю роботу потрібно продовжувати більш інтенсивно. Ми взяли у державному банку «Укргазбанк» кредит 249 млн грн на 14 закладів – 11 дитячих садочків і 3 школи. Але за рахунок проведення тендерів у нас виникла економія, і ми зможемо зробити ще два заклади –  школи №10 та №13. Крім цього дитячого садку, ми також ще у чотирьох розпочали роботи. Проводимо тендерні процедури по решті ДНЗ. В цьому році на капітальні ремонти разом із кредитними коштами, які ми взяли, в цілому було направлено на освіту по капітальних видатках 195 млн грн – і це без врахування коштів на будівництво школи на Поділлі. Крім того, у садочку №16 повністю будемо будувати новий корпус. Також ми придбали приміщення на  вул. Черняховського для дитячого садочку на чотири групи в Сабарові. Тому що там садочок лише на одну групу», - каже Сергій Моргунов

У Вінниці утеплюють ще чотири дитячих садочка

Міський голова оглянув і харчоблок закладу. Його цікавило, чи готують страви для дітей у пароконвектоматі. Проте виявилось, що нове обладнання у садочку №30 не використовують, тож адміністрація закладу отримала доручення якнайшвидше виправити ситуацію.

У Вінниці утеплюють ще чотири дитячих садочка

«У цьому році ми завершуємо програму щодо встановлення в кожному садочку пароконвектоматів. Я буду входити з ініціативою під час формування бюджету на наступний рік, щоб ми розпочали таку саму програму по всіх школах. Тому що пароконвектомат дає можливість виготовляти якісну їжу без використання жиру - на пару. Це зменшує ризик захворювання дітей на ацетон. Пароконвектомат дає великі спектри можливостей щодо приготуванні різних страв. Тому я, звичайно, хотів би, щоб у навчальних закладах всі навчились використовувати це  обладнання і готували  на ній їжу для наших дітей. На жаль, у цьому садочку за рік так не змогли навчитись, але ми звернемо увагу і будемо приймати у них «іспити». Просто так поставити обладнання  нераціонально. Ним потрібно користуватись», - наголосив міський голова Сергій МоргуновПереглядів: 3390
Поширень: 0