«Браїлівські сонати» зіграли вундеркінди зі всієї області: переміг шаховий «романтик»

Другий обласний дитячий шаховий турнір «Браїлівські сонати» зібрав 91 спортсмена не старше 12 років із різних міст і районів Вінниччини. Це був рекорд масовості у Жмеринському районі.

Організатором виступила Жмеринська федерація шахів на чолі із Анатолієм Ходюком. За підтримки меценатів вона забезпечила гідний призовий фонд, що привабило майже всіх шахових зірочок нашого краю. Основними фаворитами вважалися представники Вінниці і Жмеринки.

Грали два дні, 7-8 вересня. Змагалися за традиційною швейцарською системою у 9 турів. Шахові баталії проходили у Браїлівському технічному ліцеї.  

По ходу турніру лідери неодноразово змінювалися. В результаті по 7,5 очки із 9 можливих здобули двоє вінничан – Владислав Пюро і Павло Паславський. Завдяки кращому додатковому коефіцієнту золоті нагороди і Кубок переможця дісталися 11-річному першорозряднику Владислав Пюро, вихованцю вінницького шахового клубу «Романтик» (філія МДЮСШ № 6).

«Браїлівські сонати» зіграли вундеркінди зі всієї області: переміг шаховий «романтик»

Бронзова нагорода – в активі ще одного вінничанина Іллі Голуба. За крок до фінішу він лідирував, але поразка від головного конкурента безжально відкинула його на дві сходинки нижче.

Загалом на урочистому закритті було вручено 24 грошових призи. Серед дітей до 6 років переміг вихованець клубу «Романтик» Ілля Лабінов. Він набрав вагомі 5 очок із 9 можливих. Ілля спромігся випередити одноклубника і постійного конкурента Юру Перепелицю, діючого чемпіона Вінниці серед вихованців дитсадків. Той залишився срібним призером у найменшій категорії.  

«Браїлівські сонати» зіграли вундеркінди зі всієї області: переміг шаховий «романтик»

Серед дітей до 8 років золото виграла вінничанка Катерина Баніна, яка водночас виконала другий розряд. Серед юнаків 10 років першим став вінничанин Ілля Волос, серед дівчат в загальному заліку кращою виявилася Дар’я Мельник (Жмеринка), а серед жмеринчан –  Назар Шаталюк. Всі діти отримали на закритті солодощі і пам’ятні значки, тож із порожніми руками ніхто не повертався.  

Організатори висловили сподівання, що турнір «Браїлівські сонати» стане традиційним, його масовість збільшуватиметься, а географія учасників розширятиметься. Зважаючи на гарну організацію, це цілком ймовірно. Юних спортсменів, їхніх батьків і тренерів розмістили у затишному готелі Браїлівського монастиря. Там же провели змістовну екскурсію. Також шахісти відвідали державний музей Чайковського і фон Мекк, який є іншою родзинкою Браїлова. Переглядів: 3563
Поширень: 0