Близько 350 учасників з 9 країн світу приїхали до Вінниці на VІІ Міжнародний інвестиційний форум

Сьогодні у Вінниці у проходить VІІ Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина - бізнес в центрі України». На заході є представники з України, Нідерландів, Казахстану, Молдови, Польщі, Китаю, Норвегії, Бельгії та Канади. Після відкриття та виступів гостей розпочались ознайомчі візити на завод KNESS PV, до компанії  LetyShops та ТОВ «Барлінек Інвест». Також учасники форуму планують побувати на церемонії закладання першої символічної цеглини нового заводу компанії HEAD.

Інвестиційний форум у нашому місті вже всьоме став майданчиком для активного ділового спілкування. На відкритті заходу з вітальними словами до присутніх звернулись керівники області та міста.

«Протягом останніх трьох років ми називаємо Інвестиційний форум маленьким подільським Давосом. Організовуючи цей захід ми прагнули створити площадку, на якій могли б спілкуватися представники бізнесу, органів влади, громадськості на предмет створення передумов для залучення інвестицій у Вінницьку область. Фактор комфортності міста, завдячуючи міському голові Сергію Моргунову та команді, є фактором конкурентоспроможності Вінниці. Сьогодні ми будемо свідками закладення символічної капсули для будівництва нового заводу компанії HEAD. Це також є результатом роботи нашого попереднього форуму. Ми розраховуємо, що інвестиційний форум дасть потужний поштовх для розвитку нашого регіону. Вважаю, що сьогодні буде дуже цікава дискусія. Цілком природньо, що такий захід викликає великий інтерес. У цьому році ми постаралися розширити масштаби для дискусії – хочемо запровадити окрему панель, на якій розглядали б питання відновлювальних джерел енергії,  а також окрему панель щодо розвитку ІТ-сектору, зокрема у місті Вінниці», – каже голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

Близько 350 учасників з 9 країн світу приїхали до Вінниці на VІІ Міжнародний інвестиційний форум

«Якщо органи місцевого самоврядування не будуть створювати належних комфортних умов для ведення бізнесу у будь-яких сферах, то цей бізнес не буде належним чином розвиватись. За останні кілька років ми дійсно маємо реальний результат в питанні покращення інвестиційного клімату, в тому числі і за результатами проведення таких економічних форумів. За останні чотири роки у Вінниці було відкрито три потужні підприємства. А сьогодні ми закладаємо символічну капсулу щодо початку будівництва нового заводу компанії HEAD, яка є світовим лідером. Це теж буде сприяти додатковій інвестиційній привабливості нашого регіону, як і наявність на території міста таких «якірних» підприємства, як KNESS, завод UBC Group, DELPHI.   Завдання влади – створювати належні комфортні умови для бізнесу. Сьогодні ми маємо гарні позиції – в загальноукраїнському рейтингу з легкості ведення бізнесу та інвестиційній привабливості  Вінниця в минулому році посіла перше місце з-поміж 100 міст України. Це є результат синергії і співпраці з представниками малого і середнього бізнесу, органами місцевої влади і різних громадських організацій, які зацікавлені в нарощенні інвестиційного потенціалу нашого міста», – розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Близько 350 учасників з 9 країн світу приїхали до Вінниці на VІІ Міжнародний інвестиційний форум

Також Сергій Моргунов додав, що для органів місцевого самоврядування дуже важливо нарощувати економічний потенціал, що прописано й у Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року. «Загалом, економіка міста – це запорука успішного розвитку територіальної громади. Якщо ми говоримо про Концепцію інтегрованого розвитку 2030, яку ми робили разом з GIZ, то у ній робиться акцент на тому, що Вінниця має бути конкурентоспроможним містом на мапі Східної Європи. Ми дійсно докладаємо досить багато зусиль для того, щоб реалізовувати ці наміри на практиці», – каже Сергій Моргунов.

На форумі обговорювали нові інвестиційні можливості в регіонах України, механізми просування експорту, нові можливості для українських підприємств, відновлювальну енергетику. Йшлось й про індустріальний парк та новітній шлях розвитку Вінниці; переробну промисловість як драйвер розвитку Вінниччини (досвід олійно-жирової галузі та його використання для стимулювання зростання економіки регіону і України). Також серед тем: «АГРАНА Фрут Україна» - перша іноземна інвестиція, що розвивається та реінвестує»; «ІТ індустрія Вінниччини як один з ключових центрів технологій в Східній Європі, виклики та перспективи розвитку».

Близько 350 учасників з 9 країн світу приїхали до Вінниці на VІІ Міжнародний інвестиційний форум

Заступник міського голови Владислав Скальський розповів про Вінницький індустріальний парк. «Дуже добре, що у нас є така можливість продемонструвати потенціал, який є у місті, у людях, які живуть тут. Якщо порівнювати кількість штатних робочих місць у 2018 та 2017 роках, то приріст – більш ніж п’ять тисяч. Цей результат демонструє потенціал, який є на території, – зазначив Владислав Скальський. – Міською владою приділяється значна увага щодо розвитку інфраструктури для залучення інвестицій. Індустріальні парки дозволяють використовувати звичні для розвинених країн формати залучення інвестицій і концентрують промислове виробництво за межами історичного центру міста і житлових масивів. На території нашого міста створені два індустріальні парки:  Вінницький індустріальний парк і Індустріальний парк «Вінницький кластер холодильного машинобудування».

Близько 350 учасників з 9 країн світу приїхали до Вінниці на VІІ Міжнародний інвестиційний форум

Довідка

За січень–червень 2019р. підприємствами м. Вінниці реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) на 17, 35 млн грн, що складає 41,4% від загальнообласного обсягу. 

У І півріччі 2019 року введено нові потужності підприємства ТОВ «Несс Естейт», яке на даний час є найбільшим заводом в Україні з виробництва сонячних панелей. Підписано Меморандум з ТОВ «Укро-експертпостач»  щодо будівництва заводу з виробництва лецитину на території Вінницького індустріального парку, де нині ведуться роботи зі створення необхідної інженерно-транспортної інфраструктури. Розпочато реалізацію інвестиційного проекту з будівництва нового заводу з виробництва спортивного спорядження (ТОВ «Хед  Вінниця»).

Тривали роботи з модернізації та розширення виробництва на: ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат», ПрАТ «Вінницька харчосмакова фабрика», ТОВ «Барлінек», ПП «Вінницька овочева компанія», ТОВ «Грін Кул», ДП «Електричні системи».Переглядів: 3948
Поширень: 2