Руки мили? Банальна звичка, яка рятує життя: 15 жовтня – Всесвітній день миття рук

Холера, черевний тиф, гепатит A, дизентерія, сальмонельоз. Усе це - можна підхопити від нечистих долонь. Найбільш універсальний та безпечний спосіб вберегтися від них – ретельно мити руки.

Щоб нагадати людям про важливість гігієни рук, в багатьох країнах відзначають Всесвітній день їх глобального миття.

«Коли виходиш з тролейбуса, чи рахуєш готівку, чи навіть тримаєшся за сходові поруччя: завжди таке враження, що в мене на пальцях і долонях оселилась якась гидота. Тому мию руки, щойно повернусь додому чи на роботу. А ще маю в сумочці спрей дезінфікуючи, хоча вважаю, що це просто допоміжний засіб змити лише бруд, а от бактерії — залишаються», - дізнавшись про день миття рук, розповідає вінничанка Анастасія.

15 жовтня — Днем чистих рук оголосили Організація Об'єднаних Націй й Дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ у 2008 році. Цей день присвятили навчанню дітей грамотно мити долоньки та пальчики. Адже саме малеча, коли зрозуміє важливість дотримуватись гігієни, покаже батькам гарний приклад.

Руки мили? Банальна звичка, яка рятує життя: 15 жовтня – Всесвітній день миття рук

Кон'юнктивіт, ротавірусна інфекція, гельмінтоз, стоматит, — це не повний перелік того, чим може заразитись дитина через брудні руки.

«Миття рук може бути захопливим заняттям для дитини, якщо воно проходить в ігровій формі. Діти мають не лише знати, що треба мити ручки, а й розуміти для чого, — розповідає вихователь дитячого садочку Наталія Підболячна, — Ми показуємо їм малюнки рук, де на кожному пальчику «сидить» бактерія, розповідаємо про хвороби, які вони викликають: про хворий животик, наприклад. У дві мисочки наливаємо водичку, в одній малюк миє окремо кожен пальчик з милом, поливаємо на ручки з ківшика, а в інші – полоще, потім витирає серветкою. Щоб миття ручок ввійшло у звичку, ми заохочуємо це робити постійно: приспівуємо, розповідаємо вірші про «бруднуль». Тому наші вихованці, щойно приходять з прогулянки, після гри в піску, чи перед вживанням їжі, одразу біжать до вмивальників. Також, у кожного свій рушничок».

А ще, миття рук тепленькою водичкою, допомагає не лише знищити хвороботворні мікроби. На думку психологів, така процедура «змиває» й неприємні спогади.Переглядів: 4597
Поширень: 2