За що весь світ любить Сильвію Плат? Побачимо у суботу на прем’єрі «Леді Лазарус»

Свідками гучної всеукраїнської прем’єри вінничани та гості міста стануть у суботу на фестивалі Contemporary music days in Vinnytsia-2019.

19 жовтня о 19.00 у концерт-холі  «Моnt Blanc» за підтримки Українського культурного фонду, Вінницької міської ради та Сергія Моргунова відбудеться прем’єра моноопери «Леді Лазарус» на тексти культової американської поетеси Сильвії Плат, Джеймса Джойса та Річарда Баха.

- Це постановка 18+, яка усіх вразить відвертістю, дуже сміливим та сильним матеріалом, щирістю, глибиною і надзвичайно цікавими декораціями. Емоції та враження після побаченого у всіх будуть найсильніші! - гарантують організатори фестивалю.

Основа моноопери – неймовірні вірші однієї з найкращих американських авторок ХХ століття Сильвії Плат, чия доля була дуже непростою і, на жаль, трагічною. Після тривалих депресій та розлучення з чоловіком поетеса у 30 років наклала на себе руки. А через 19 років після цього їй посмертно присудили Пулітцерівську премію.

За що весь світ любить Сильвію Плат? Побачимо у суботу на прем’єрі «Леді Лазарус»

Сильвія Плат є однією із засновниць жанру сповідальної поезії

- Стиль Сильвії Плат настільки самобутній, що її творчістю захоплений увесь світ. І ми щасливі, що зможемо відкрити цю неймовірну поетесу усім глядачам на нашому фестивалі, - відзначає засновниця Contemporary music days in Vinnytsia, заслужена артистка України Ірина Френкель. – Прем’єра «Леді Лазарус» - це творчий експеримент та Co-Production OPERAFEST TULCHYN разом зі знаменитою режисеркою Юлією Журавковою та відомою сучасною українською композиторкою Людмилою Юріною, яким вдалося створити унікальний зразок сучасної опери: насиченої тонкими психологічними нюансами та глибокою образністю.

За що весь світ любить Сильвію Плат? Побачимо у суботу на прем’єрі «Леді Лазарус»

Головну роль у моноопері «Леді Лазарус» виконає знаменита оперна співачка, лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів Анна Зарецька (сопрано).

Будучи солісткою-вокалісткою Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, Анна Зарецька активно співпрацює з найкращими музичними колективами України й багато виступає на найпрестижніших сценах усього світу, зокрема, у США, Канаді, Данії, Норвегії, Польщі.

За що весь світ любить Сильвію Плат? Побачимо у суботу на прем’єрі «Леді Лазарус»

Про що моноопера «Леді Лазарус»?

Перед глядачами постане одвічна картина суперечливих взаємин особистості і світу, які поглинають одне одного і розчавлюють. І з цієї дуалістичної взаємотрансформації – знищення і переродження – ніхто не вийде таким, яким був на початку…

У хвилини депресії страх і біль зірваними струнами бринять у скронях героїні. Вона починає чути всі голоси самої себе, які до того були заглушені шумом зовнішнього життя. Тепер вони говорять до неї всі разом: шепочуть, кричать, скиглять, квилять, плачуть, хихотять, регочуть.

Вона відчуває себе розколотою на численні скалки, немов старе стомлене дзеркало, в якому досі відбивалися чужі обличчя і лише тепер, розколоте на друзки, воно робить відчайдушну спробу знайти себе, зібрати себе воєдино. Множинність і роздробленість героїні дають їй надію зустрічі із самою собою, що виливається у психоделічний монолог. Обеззброєнність. Незахищеність. Тривога, що поселилася у її серці, подібна до чіпкого спрута: вона то відпускає серце, то стискає його в смертельних обіймах.

У понівечених часом чи роз'їдених самими собою обрисах жіночих постатей кожен глядач вгадає щось своє. Чи це численні віддзеркалення героїні, чи застиглі відлуння, чи скалки, на які розбилась від болю її душа? Може, це тіні її сестер, лиш деяких з мільйонів загублених у світі? А, можливо, мовчазні жіночі постаті - це насправді надгробки її попередніх восьми смертей, крізь камінь яких перероджені душі проросли вічними квітами-флюгерами?..

За що весь світ любить Сильвію Плат? Побачимо у суботу на прем’єрі «Леді Лазарус»

Декораціями у моноопері будуть 11 «панянок» навколо

- У «Леді Лазарус» не буде жодних масок, усталених правил і поступок. Героїня без останку ділитиметься з глядачами своїм єством, не ховаючись, буде вивертати себе навиворіт, – їй немає чого втрачати і берегти, вона психологічно спалює себе дотла, у примарній надії відродитися з власного попелу, як Фенікс, - відзначає режисер-постановниця Юлія Журавкова. – У своїй режисерській концепції ми дозволяємо героїні стати нашим провідником у світ незвіданого себе, огорнути усіх глядачів невидимою матерією наших власних почуттів. Цією виставою ми привертаємо увагу глядача до крихкості і беззахисності людської душі, примарності і непевності приземлених орієнтирів, буденного «заземлення», якорів свідомості. Ми закликаємо глядачів прислухатися один до одного і берегти своїх близьких.

За що весь світ любить Сильвію Плат? Побачимо у суботу на прем’єрі «Леді Лазарус»

Режисер-постановниця моноопери «Леді Лазарус» Юлія Журавкова

Окрім прем’єри моноопери «Леді Лазарус», під час фестивалю  Contemporary music days in Vinnytsia-2019 також не пропустіть:

17 жовтня о 19.00 на малій сцені театру імені Садовського - приголомшливий музично-театральний перформанс за мотивами твору Девіда Ленга «Страсті за дівчинкою із сірниками».

18 жовтня о 19.00 у концерт-холі  «Моnt Blanc» - концерт «Венера у хутрі», на якому знаменитий Ukrainian Festival Orchestra на чолі з диригентом Іваном Остаповичем презентують  найкращу музику сучасних українських композиторів.

20 жовтня о 19.00 у театрі імені Садовського - допрем’єрний показ опери «Ярослав Мудрий» режисерки Богдани Латчук за участю найкращих солістів, диригента-постановника Тараса Мартиника, Академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії та Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля».

Вхід на усі події фестивалю буде за безкоштовними запрошеннями, які можна замовити на сайті contemporary-vinnytsia.blogspot.com.

Ті ж, кому важко самотужки зробити замовлення онлайн, можуть звернутися за допомогою у інформаційний центр фестивалю, який з 14.00 до 18.00 працює на першому поверсі приміщення «ВІНТЕРИ» на вулиці Театральна, 15.

У відеоанонсі фестивалю звучить прекрасна музика маестро Максима Шоренкова (shorenkov.com).

За що весь світ любить Сильвію Плат? Побачимо у суботу на прем’єрі «Леді Лазарус»Переглядів: 2868
Поширень: 0