Територіальна громада на Вінниччині отримала мобільний сміттєпереробний комплекс

Северинівська сільська ОТГ отримала у користування  унікальний сміттєпереробний мобільний комплекс. Громада не вперше відзначається новаціями, в  ОТГ  успішно впроваджують  проекти з енергоефективності, використовують альтернативні джерела енергії, працює ЦНАП, Центр безпеки та пожежне депо. Северинівська ОТГ активно долучається до навчальних заходів  Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядувння Програми « U-LEAD з Європою», представники громади неодноразово побували у study-турах, організованих Програмою. Як результат – ОТГ успішно  веде проєктну діяльність і  залучає інвестиції на розвиток території з різних джерел, зокрема – Державного екологічного Фонду, ЄС, донорських програм.

Мобільний комплекс із переробки сміття  Северинівська ОТГ отримала завдяки  проєкту, який було подано на обласний конкурс для фінансування з Державного екологічного Фонду. Ідея була підтримана і профінансована  на суму  2, 2 млн грн, з них 15%   - кошти громади.

Територіальна громада на Вінниччині отримала мобільний сміттєпереробний комплекс

17 жовтня у с.Северинівка відбулась презентація проєкту та роботи комплесу.  До громади завітали керівники ОТГ Вінниччини, заступник голови Вінницької ОДА  Василь Броварник, експерти, науковці, а також представники  підприємства – виробника сміттєпереробної техніки  GREENEX ECO.

На початку зустрічі  відбулась презентація сміттєпереробного комплексу та його технічних можливостей.  За словами виробників, мобільна лінія для сортування ТПВ  від GREENEX ECO є універсальним автономним коплексом для сортування муніципальних відходів та розрахована на роботу  на декількох локаціях за відповідним графіком. Потужність комплексу 600 кг сміття на день, передбачено 4 фракції – ПЕТ- тара, картон, скло, папір. Техніка обладнана електро-генератором і  відповідає всім сучасним вимогам поводження з ТПВ та еко-безпеки.

Територіальна громада на Вінниччині отримала мобільний сміттєпереробний комплекс

Мобільний сміттєпереробний комплекс зацікавив представників ОТГ області, адже ряд громад Вінниччини вже запровадили систему роздільного збору сміття та розмірковують над  подальшим розвитком  напрямку поводження з ТПВ. Серед них Костянтин Ременюк, сільський голова Ободівської громади, що з 2016 року успішно працює в рамках міжмуніципального співробітництва  у сфері  поводження з ТПВ.

«Ми  мамо 10 майданчиків  і встановили 30 контейнерів для сортування відходів  - пластик, скло і сухі змішані відходи. Ще 6 майданчиків плануємо поставити в Ободівці та Бережанах. Сміття сортуємо, пресуємо і накопичуємо, адже  на вартість вторсировини впливає його обсяг. Завдяки  впровадженню сортування засміченість території зменшилась на 70%, а якщо поставити  сортувальну лінію, то 95% сміття буде  перероблюватись.  У даному випадку варто добре розумітись на логістиці, бажано, щоб такі комплекси працювали на 10-15 населених пунктів, це буде економічно вигідно, адже потрібне  завантаження і робочої сили , і сировини», - прокоментував питання сортування смітття в громадах Костянтин Ременюк.

Територіальна громада на Вінниччині отримала мобільний сміттєпереробний комплекс

На думку Олега Левченка, керівника Вінницького ЦРМС, сміттєпереробна лінія  - це перспективний напрямок у сфері поводження з ТПВ для ОТГ. На його думку, сьогодні не кожна громада може дозволити собі збудувати стаціонарний переробний комплекс за 10-12 млн грн, крім того, потрібна економічна обгрунтованість таких проєктів, а мобільні  лінії  на сучасному рівні вирішують проблеми сортування  та є порівняно низькозатратними.

«Проєкт, що подала Северинівська ОТГ на конкурс, передбачає не тільки придбання сортувальної лінії, а й встановлення відповідних майданчиків, контейнерів, тобто комплексний підхід. Профінансовано «левову» долю коштів на  технічну лінію, а громада ще  має придбати за власні кошти спеціалізовану техніку для пресування, що важливо  для  формування товарних партій, які дадуть прибуток. Це вихід для сільських громад, адже коли є 7 «розкиданих»  по території сіл, це  зекономить  кошти на збиранні сміття. Крім того, у сільській місцевості  сміття  має певні особливості – біовідходи, як правило утилізуються в домогосподарствах, а  те, що можна  переробити  - це саме ті чотири фракції, які передбачені сміттєсортувальною лінією», - пояснив експерт, науковець Донецького національного університету Андрій Гижко, що  відвідав Северинівську громаду.

Як повідомили організатори зустрічі, мобільна сміттєсортувальна лінія  вперше в Україні запрацює у Северинівській сільській ОТГ Вінниччини.Переглядів: 2359
Поширень: 0