Вінничани та експерти з Польщі розробляли комунікаційну та маркетингову стратегію інноваційно-технологічного парку «Кристал»

21-22 жовтня під час тренінгу «Базові принципи становлення технопарків в Європі» вінничани з різних галузей міста та польські експерти розробляли комунікаційну та маркетингову стратегію Вінницького інноваційно-технологічного парку «Кристал». Це перший із низки заходів, які організовують в рамках проекту «Вінницький інноваційно-технологічний парк». 

Команда Вінницької міської ради на чолі з міським головою Сергієм Моргуновим  працює над створенням можливостей для розвитку молоді у місті. Реалізація проекту Вінницького інноваційно-технологічного парку є одним із заходів Концепції інтегрованого розвитку  міста Вінниці 2030, наскрізним баченням якої є те, що у 2030 році Вінниця  -  це місто, в якому хочеться залишитися молоді, фахівцям, науковцям, бізнесу.

«Проведення серії тренінгів у співпраці з польськими експертами має вагоме значення для становлення першого муніципального інноваційно-технологічного парку у Вінниці. Адже у технопарку заплановано реалізувати адаптивну систему сервісів під клієнтів-резидентів технопарку та їх майбутньої аудиторії. Саме тут, у нагоді стає досвід Келецького технологічного парку. Ми візьмемо все найкраще, але адаптуємо до вимог нашого законодавства і сьогоденних економічних та соціальних потреб міста», - зазначив директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян.

Учасниками дводенного тренінгу стали найактивніші представники фокус-груп, які проходили у вересні цього року з метою обговорення базових принципів розвитку інноваційно-технологічного парку «Кристал». Серед них: представники бізнесу, неурядових організацій, органів місцевого самоврядування, закладів вищої освіти та потенційні резиденти Вінницького інноваційно-технологічного парку. 

Вінничани та експерти з Польщі розробляли комунікаційну та маркетингову стратегію інноваційно-технологічного парку «Кристал»

Спеціально запрошені польські експерти Марчін Янухта та Магдалена Холева та учасники спільно працювали над розробкою комунікаційної стратегії та маркетингового плану майбутнього Вінницького інноваційно-технологічного парку. Вищезазначені експерти протягом багатьох років працюють у Келецькому технологічному парку та мають великий досвід впровадження та координації онлайн і офлайн маркетингових стратегій та навички з розробки та реалізації маркетингових планів. 

«Діяльність інноваційно-технологічного парку матиме довготривалий позитивний вплив на розвиток креативних галузей економіки міста та сприятиме тому, щоб молодь сприймала свою громаду як місце можливостей і не виїжджала, а молоді люди з інших регіонів, навпаки, переїжджали до Вінниці», - зазначив під час свого виступу Марчін Янухта.

До кінця 2019 року заплановано проведення серії циклічних багатоденних тренінгів  задля підготовки кадрів інституційної екосистеми технологічного парку, під час яких розглядатимуть досвід інноваційних центрів у Польщі. Учасники розроблятимуть окремі елементи стратегічних концепцій з розвитку технопарку у Вінниці на основі отриманих консультацій експертів. Результатом проекту стане презентація результатів у грудні 2019 року – розробленої концепції, як усього Вінницького інноваційно-технологічного парку, так і окремих його елементів: стартап школи, ІТ-школи та Центру розвитку підприємництва під час підсумкової конференції.

Тренінг «Базові принципи становлення технопарків в Європі» проведено на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва. Наприкінці заходу учасники отримали сертифікати. Організатори заходу: Келецький технологічний парк (Республіка Польща) спільно з Вінницькою міською радою та КП «Вінницький муніципальний центр інновацій».

Вінничани та експерти з Польщі розробляли комунікаційну та маркетингову стратегію інноваційно-технологічного парку «Кристал»

Проект «Вінницький інноваційно-технологічний парк» (ВІТП) співфінансовано в рамках конкурсу «Польська допомога з розвитку 2019» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Нагадаємо, Вінницький муніципальний інноваційно-технологічний парк буде створено на території заводу «Кристал» (вулиця 600-річчя, 21). Він стане першим в Україні муніципальним технопарком та допомагатиме розвивати підприємства, створювати нові робочі місця, виконуватиме функції «інкубатору стартапів», а також допоможе інтеграції наукових, бізнесових та студентських середовищ Вінниці. 

Відкриття інноваційно-технологічного парку «Кристал» заплановано на 2020 рік. На території заводу «Кристал» вже розпочали підготовчі будівельні роботи. У технопарку буде близько 8500 м² приміщень, понад 1000 м² івент-площ і понад 100 офісів, коворкінг, а також  обладнані сучасним устаткуванням від провідних виробників Fab Lab та інше.



Переглядів: 2030
Поширень: 0