Сергій Моргунов взяв участь у телемості з вінницькими школярами

Сьогодні, 12 листопада, Вінницький міський голова Сергій Моргунов взяв участь у панельній дискусії в рамках Міжнародної конференції ЮНІСЕФ, присвяченій  відзначенню 30-річчя Конвенції ООН з прав дитини, яка проходить у грецьких Афінах. З мером спілкувалися автори проектів-переможців конкурсу «Бюджет шкільних проектів» та члени Громадського об’єднання старшокласників «Лідер». У телемості брали участь школярі та мери з Білорусі, Киргизстану та Греції.

11-12 листопада у Афінах триває Міжнародна конференція «Мери для дітей та молоді у Європі та Центральній Азії – міста мають працювати для своїх наймолодших жителів», яку організовує ЮНІСЕФ в рамках відзначення 30-річчя Конвенції ООН з прав дитини.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов, який бере участь у роботі конференції, представив «Бюджет шкільних проектів» - проект, який нещодавно отримав міжнародну премію ЮНІСЕФ «Child Friendly Cities Inspire Awards». 

Також у рамках панельної дискусії, присвяченій залученню молоді до місцевих справ,  вінницькі школярі мали можливість  долучитися до розмови у ході скайп-конференції з її учасниками.

Сергій Моргунов розповів про пріоритетні напрямки молодіжної політики у Вінниці: як модернізують дитячі садочки, школи, створюють інклюзивне середовище та які проекти для розвитку молоді діють у місті. 

«У 2009 році, за ініціативи тодішнього міського голови Володимира Гройсмана, нами була затверджена Програма «Вінниця – місто, дружнє до дітей». Створення міста, яке по-справжньому є дружнім до дітей та створює комфортні умови для їх розвитку, - це один із пріоритетів «Стратегії розвитку Вінниці – 2020». Разом з тим, ми розуміємо, що громада не може вважатися дружньою до дітей та молоді, якщо дорослі самі будуть вирішувати, що краще для дітей та молодих людей. Тому ми завжди шукаємо нові механізми залучення дітей та молодих людей до вирішення питань розвитку громади. З 2016 року у Вінниці впроваджується Бюджет громадських ініціатив. Ми побачили, що багато проектів пишуть учні. Тому вирішили заохотити підлітків долучитися до процесу прийняття важливих рішень і запровадили окремий конкурс - «Бюджет шкільних проектів», участь у якому можуть брати учні середньої та старшої школи», - зазначив міський голова Сергій Моргунов

Під час скайп-конференції із мером школярі цікавилися, чи буде продовжена практика «Бюджету шкільних проектів», яке фінансування передбачається. Також підлітки налаштовані співпрацювати з міською радою у сфері молодіжних проектів.  

«Активність, яка була на першому етапі проекту, говорить про велику зацікавленість школярів змінювати свої заклади на краще. Тому ми вирішили збільшили суму бюджетування вдвічі.  Що стосується співпраці з органами місцевого самоврядування, то вже у цьому місяці молодь зможе долучитися до Дня місцевого самоврядування-  і на один день зайняти місце міського голови, його заступників та директорів департаментів», - додав міський голова Сергій Моргунов

Довідка:

У жовтні минулого року Вінниця підписала Меморандум про співпрацю з  Представництвом Дитячого фонду ООН в Україні та доєдналися до міжнародної ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».  А в грудні місто отримало статус громади-кандидата.  Наразі у місті реалізується План дій в рамках цього Меморандуму.

Цього року Вінниця представила «Бюджет шкільних проектів» на міжнародний конкурс ЮНІСЕФ, який отримав премію «Child Friendly Cities Inspire Awards» як краща практика залучення дітей та молоді до вирішення місцевих питань.Переглядів: 2107
Поширень: 0