Випускники Школи вінницького гіда отримали рекомендаційні бейджі

Проект Школа вінницького гіда, що мав на меті підвищення кваліфікації гідів та розробку унікальних туристичних продуктів, завершено. Сьогодні  рекомендаційні бейджів отримали 16 учасників учасникам та учасницям Школа вінницького гіда, а також вручили почесні бейджі п’ятьом вінничанам. 

Проект реалізовувала громадська організація «Вінницьке історичне товариство» за підтримки Вінницької міської ради в рамках програми соціально-культурних ґрантів у партнерстві з департаментом маркетингу міста та туризму, КП «Центр історії Вінниці», громадською організацією «Подільська спадщина», Всеукраїнською асоціацією гідів.

Секретар міської ради Павло Яблонський зазначив, що туризм сьогодні активно розвивається і це є однією із складових економічного зростання. А нові екскурсійні маршрути зроблять перебування у місті ще більш цікавим. 

Випускники Школи вінницького гіда отримали рекомендаційні бейджі

«Всі хто дійшов до фіналу отримали бейджі із підписом міського голови, який, мені здається, додасть вам більшого статусу. Ви разом з нами будете робити наше місто ще більш привабливим і цікавим.  Мер нашого міста Сергій Моргунов був одним із ініціаторів цього проекту, адже як історик і керівники нашого міста завжди вболіває, щоб фахово і якісно доносилася інформація. Саме від вас залежить перше враження про місто», - зазначив Павло Яблонський.

Школа вінницького гіда була започаткована з метою підвищення навичок гідів, для розробки унікальних туристичних пропозицій та розвитку малого підприємництва в туристичній сфері. Взяти участь у Школі вінницького гіда мали змогу як практикуючі гіди, які прагнуть підвищити свою кваліфікацію та навички, так і всі охочі віком від 16 років, які бажають опанувати цю туристичну професію. Участь у проекті була безкоштовна. Охочим долучитися потрібно було заповнити онлайн-форму та відповісти на мотиваційні питання. Бажання взяти участь у навчанні та опанувати професію гіда виявили 125 осіб, з них за рівнем мотивації було відібрано 30. 

Випускники Школи вінницького гіда отримали рекомендаційні бейджі

Директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен зазначив, що організаторів вразила велика кількість учасників та мотиваційні листи, в яких учасники розповідали чому вони хочуть бути екскурсоводами. 

Пів року учасники та учасниці навчалися теорії, застосовували знання на практиці та отримували схвальні відгуки від екскурсантів і екскурсанток.  В результаті навчань було створено 12 унікальних екскурсійних маршрутів на різноманітні теми: “Вінниця містична”, “Вінницькі жінки, плітки та дрібка любові”, “Про що писали вінницькі газети 100 років тому”, “Winniza-Stadt” (Вінниця часів окупації), “Невідомі долі відомих лікарів”, “Вінницькі Садки”, “За 80 хвилин навколо світу”, “Вінниця кримінальна”, “Стежками Замостя: подорож у  часі й просторі”, “Вишенька на двоколісному”, “Де стихає місто” (Сабарів). 

Кожна екскурсія готувалася за допомогою менторів та менторок з числа фахівців Вінницького державного педагогічного університету та Центру історії Вінниці. Після цього проходила апробація маршруту та безкоштовна презентація для охочих відвідати екскурсію. 

Випускники Школи вінницького гіда отримали рекомендаційні бейджі

Нещодавно відбулася акредитація гідів, під час якої учасники та учасниці Школи вінницького гіда презентували свої портфоліо фаховій акредитаційній комісії з числа істориків і представників департаменту маркетингу міста та туризму. У свої портфоліо гіди розмістили розповіді про себе, розроблені екскурсії та плани на майбутнє. 

Заступник міського голови Андрій Очеретний зазначив, що у місті потрібно працювати над тим, щоб екскурсії також приводилися на англійській мові. Переглядів: 4827
Поширень: 0