Потреба є завжди: здавати кров можна і по суботам

Починаючи з січня, вінничани можуть здати кров та врятувати чиїсь життя, ще й по суботам. КНП «Вінницький обласний центр служби крові» підлаштувався під потреби донорів, адже більшість з них по буднях працюють або навчаються, та розпочав забір кожну другу та четерту суботу місяця з 9.00 до 14.00 (вул Пирогова, 48). В будні дні центр служби крові працює з 8:00 до 14:30.

За офіційною статистикою, серед українців сьогодні лише пів мільйона донорів, в той час, як потреба в тричі більша. Вінницький центр служби крові потребує людей, які готові здати свою кров та врятувати цим життя інших, навіть незнайомих їм вінничан. Адже у критичних ситуаціях від наявності необхідних компонентів донорської крові залежить дуже багато.

Потреба у різних групах крові постійно змінюється. Робити запас певних компонентів на кілька місяців медичні працівники не можуть через короткий термін зберігання компонентів крові. Дізнатись, яку саме групу потребують закрораз, можна зайшовши на сторінку Вінницького обласного центру служби крові у фейсбуці, де інформація постійно оновлюється. 

Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Наталія Авраменко розповіла, що для того, щоб бути донором крові, потрібно досягти повноліття, важити більше 50 кілограм. За 48 годин до здачі крові не вживати алкоголю. За 72 години до здачі крові не приймати лікарські засоби. Не вживати молочні продукти та жирну їжу за добу до здачі крові. Легко поснідати та випити півлітра води або чаю. При собі потрібно мати посвідчення особи.

Щоби стати донором, людина повинна пройти відповідне медичне обстеження перед здачею крові. У потенційного донора немає бути протипоказань, визначених МОЗ України. Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути люди з наступними протипоказаннями:

інфекційні та паразитарні захворювання, СНІД, носійство ВІЛ-інфекції,  сифіліс вроджений або набутий,  вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу, бруцельоз, сипний тиф, туляремія, лепра, хвороба Крейтцфельдта-Якоба, ехінококкоз,  токсоплазмоз,  філяріатоз, ришта, лейшманіоз.

Донор крові не повинен приймати ліки, мати хронічні захворювання та стояти на медичному обліку.  Крім того, є абсолютні і тимчасові протипоказання до здачі крові, радимо з ними ознайомитися. Якщо залишаються питання, то варто їх обговорити із лікарем.



Переглядів: 4692
Поширень: 0

Останні новини