На Вінниччині запрацювала мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам,  постраждалим від домашнього насильства

Лиректор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова повідомила, що 2 лютого 2020 року при Вінницькому обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створено обласну мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Телефон мобільної бригади соціально-психологічної допомоги: 073 138 8037.

«У 2020 році виїзди в об’єднані громади будуть проводитися Вінницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та нашими партнерами, аби проводити супервізію і надавати необхідну методичну допомогу. Головне завдання – створити умови для запобігання сімейному насильству і приступити до розвитку мережі спеціалізованих послуг, а саме: до створення мобільних бригад на місцях і розробки системи навчання спеціалістів», – зауважила очільниця служби.

Підсумки минулого року свідчать про значну потребуу наданні  спеціалізованих послуг постраждалим від домашнього насильства. Це стало можливим завдяки участі в проєкті Фонду ООН у галузі народонаселення, який фінансував діяльність чотирьох мобільних бригад соціально-психологічної допомоги на Вінниччині.

«Створення обласної мобільної  бригади не означає, що відпала необхідність у створенні мобільних бригад в районах, містах та об’єднаних територіальних громадах області. Це своєрідне методичне підсилення  тих мобільних бригад, які мають утворюватися на місцевому рівні», – акцентувала увагу Олена Стоялова.

На Вінниччині запрацювала мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам,  постраждалим від домашнього насильства

Нагадаємо, мобільна бригада – це спеціалізована служба підтримки людей, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Основними її завданнями є реагування та надання соціально-психологічної допомоги постраждалим, зокрема, шляхом кризового та екстреного втручання. Також – інформування щодо медичних, соціальних, психологічних, правових послуг, які люди можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо діяльності інших спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб. Послуги мобільної бригади безкоштовні.

Варто зазначити, що домашнє насильство є одною з найгостріших соціальних проблем, від якої страждають як жінки, так і чоловіки. Найбільш вразливими є жінки та діти. У групі підвищеного ризику потрапляння у ситуацію насильства знаходяться особи з інвалідністю, похилого віку, внутрішньо переміщені особи, жінки з сільської місцевості. Щороку майже 2 мільйони українок потерпають від домашнього насильства. За сумною статистикою – це кожна четверта сім’я в Україні.Переглядів: 3276
Поширень: 0