Вінниччина займає третє місце в Україні по влаштуванню дітей у сім’ю

Такий  вагомий показник відзначила заступниця голови облдержадміністрації  Наталя Заболотна, яка взяла участь сьогодні, 6 лютого, у засіданні розширеної колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації за підсумками роботи у 2019 році  із представленням карти пріоритетів служби на 2020 рік.

До участі у заході були запрошені члени колегії служби у справах дітей облдержадміністрації, заступники голів РДА та міських рад міст обласного значення, голови об’єднаних територіальних громад, начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, та ОТГ, директори Вінницького і Жмеринського обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

Висловлюючи щиру подяку усім працівникам  обласної служби у справах дітей, Наталя Заболотна підкреслила: «Той, хто хоча б раз приходив у сім’ю, де стоїть питання вилучення дитини, хто проходив через це випробування - той розуміє, яке емоційне, психологічне та психічне навантаження  лягає на соціальних працівників. Ми  маємо по праву пишатись  тим, що Вінниччина  посідає третє місце в Україні по влаштуванню дітей у сім’ю. Це результат титанічної спільної  праці».

Вінниччина займає третє місце в Україні по влаштуванню дітей у сім’ю

Про реалізацію права дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуватись в сімейному оточенні, захист житлових та майнових прав дітей-сиріт, про різні аспекти діяльності закладів, підпорядкованих службі у справах дітей  доповіла начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош. «Основною метою діяльності служби є забезпечення та дотримання прав дітей-сиріт, згідно положення конвенції ООН про права дитини та інших нормативно-правових актів. Ця ціль реалізовувалась через нагляд та контроль за дотриманням прав дітей, через забезпечення методичної підтримки, здійснення інформаційно-просвітницької роботи та взаємодію з дотичними управліннями»,- підкреслила Тетяна Дорош.

Керівник служби назвала найважливішим напрямком  роботи  в умовах децентралізації та деінституціалізації  профілактику соціального сирітства: «Це дуже великий напрямок, який складається з багатьох складових. Саме він є найважливішим в умовах нашого сьогодення, тому що стратегічна лінія держави – забрати всіх абсолютно дітей із закладів інституційного перебування».

Окрім цього, пріоритетними напрямами діяльності служби у справах дітей Вінницької обласної державної адміністрації на 2020 рік визначено:

  • реалізацію права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні;
  • захист житлових і майнових прав дітей;
  • ефективну діяльність закладів – Вінницького і Жмеринського обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

Вінниччина займає третє місце в Україні по влаштуванню дітей у сім’ю

По кожному із зазначених напрямів роботи доповідали відповідальні працівники служби, а в обговоренні взяли участь: голова Вінницького підрозділу «Всеукраїнської асоціації батьків» Сергій Новицький; батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу Володимир Білозор, (Шаргородський район, с.Руданське); патронатний вихователь Раїса Мазур, (Хмільницький район, с.Педоси); начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНаціональної поліції у Вінницькій області Людмила Кузнєцова.

Підсумовуючи зустріч та аналізуючи проблеми, які піднімали у своїх виступах учасники обговорення, заступниця голови ОДА  Наталя Заболотна конкретизувала першочергові кроки для їх вирішення.  

«Що стосується завдань на 2020 рік, то  амбітна мета, про яку заявила керівник обласної служби у справах дітей Тетяна Дорош   -  «до 2024 року всі діти повинні виховуватись у сім’ях» абсолютно підтримується  керівництвом обласної державної адміністрації.  Задля того, щоб досягти цієї мети, роботу потрібно почати вже сьогодні»,-  акцентувала Наталя Заболотна.

 Для Довідки:

Станом на 01січня 2020 року на первинних обліках служб у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення перебуває 2324 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З них: 1633 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування перебувають під опікою, піклуванням громадян, 545 – в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 103 – в інтернатних закладах всіх форм підпорядкування, 21 – навчаються в вищих навчальних закладах, професійно-технічних училищах різних рівнів акредитації, 23 – в тимчасових формах влаштування (11 - в сім’ях родичів, знайомих, 9 - центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, 3 - інше, тощо).

Станом на 01.01.2020 року в області 93,7 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання.

В області станом на 01.01.2020 року функціонує 57 дитячих будинків сімейного типу та 134 прийомних сімей, в яких на вихованні перебуває 634 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Упродовж 2019 року в області створено 7 прийомних сімей, 2 дитячих будинки сімейного типу. У 2019 році до сімейних форм виховання (дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї) влаштовано 74 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 60 – віком від 6 до 18 років.

Крім того, в області здійснюється забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за рахунок субвенції, обсяг якої у 2019 році для Вінницької області складає 37,642 млн. гривень.Переглядів: 2058
Поширень: 1