Володимир Гройсман: у Вінниці ми об’єднали владу, громадськість і бізнес у протидії Covid-19

Місцева влада не може стояти осторонь тих проблем і викликів, з якими стикнулася Україна. Вона має не просто долучатися до ухвалення важливих для регіону рішень, а й єднатися з місцевою громадськістю, волонтерами й бізнесом. Так, як це зробили у Вінниці, сказав в ефірі радіо «НВ» Прем’єр-міністр України (2016-2019), екс-мер Вінниці Володимир Гройсман.

Він нагадав, що кілька тижнів у Вінниці працює ініціатива «СтопВірус», яка стала справжнім благодійним майданчиком. Долучитися до ініціативи може кожен охочий – і мер, і підприємець, і службовець. «Місцева влада сьогодні - на передовій процесів, які відбуваються, - сказав Володимир Гройсман. -  Просив би мерів інших міст, лідерів громад - бути активними, залучати до прийняття рішень волонтерів, громаду, місцевий бізнес».

На думку Гройсмана, дуже погано, що на державному рівні місцевих керівників майже не залучають до роботи з ліквідації наслідків коронавірусу і напрацювання рішень щодо підтримки економіки.

«Це помилка, - впевнений Гройсман. - Ми маємо пам’ятати: ми всі живемо в громадах. Голови громад – перші вирішують, як запобігти і протидіяти будь-якому виклику. З ними треба радитися, мати з ними зв'язок, вони краще знають, що відбувається на території, кому потрібні пільги і які, як підтримати бізнес».

Довідково. Ініціатива «СтопВірус» працює на базі фонду «Подільська громада», де відкрито спеціальний рахунок для внесків, а також сформована професійна рада медиків, які заявляють і визначають найбільш затребувані інструменти для непоширення хвороби COVID-19. Нагадаємо, в Україні діагноз коронавірус підтверджений майже у сотні людей, натомість у Вінниці – досі жодного випадку.

Ініціатором «СтопВірус» став Володимир Гройсман. Його підтримав міський голова Вінниці Сергій Моргунов. 21 березня вони передали першій міській клінічній лікарні 10 тис. респіраторів та 100 тестів на коронавірус для подальшого використання. Все закуплено власним коштом, за приватною ініціативою Гройсмана та Моргунова.Переглядів: 2023
Поширень: 1