У Вінниці затвердили перший в Україні протокол лікування COVID - 19

Перший в Україні протокол лікування COVID-19 затвердели у Вінниці. До складу протоколу лікування входять антибіотики (зокрема, азитроміцин), протималярійні, антивірусні препарати, що застосовуються в боротьбі з ВІЛ і т.д.

Завідуюча кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Пирогова, член Вінницького обласного оперативного штабу із запобігання та протидії поширенню на території області коронавіруса COVID-19  - Лариса Мороз, пропонує варіант оптимального використання наявних ресурсів в протистоянні пандемії. 

У Вінниці затвердили перший в Україні протокол лікування COVID - 19

Науковою мовою це називається протоколом, і він покликаний займатися профілактикою виникнення важких смертельно небезпечних вірусних пневмоній:

«Ми зробили перший в Україні локальний протокол. Він затверджений нашим департаментом і обласним, і міським. Сподіваюся, що днями буде державний протокол. І будемо намагатися, у міру можливості, вести пацієнта тими препаратами, які є, щоб не доводити їх до гострої дихальної недостатності. Крім того, в області і в місті були прийняті безпрецедентні заходи. Якщо ми порівняємо з Європою, то вони закручували гайки відповідно до збільшення випадків, а ми профілактично їх посилили. Таким чином, оскільки епідемія все одно буде, зробимо все, щоб вона була більш плавною, і ми були готові адекватно якісно надавати допомогу. Поки що у тих пацієнтів, які вже є і які з підозрою, стан середнього ступеня тяжкості, ближче до задовільного. Загрози їхньому здоров'ю поки немає». - зазначає Лариса Мороз

Також стало відомо про стаціонарні потужності для лікування важких хворих з коронавірусом:

У Вінниці затвердили перший в Україні протокол лікування COVID - 19

«Наше відділення першої лінії розраховане на 25 реанімаційних ліжок. Крім того, сусіднє відділення «гепатоцентру» також буде приймати хворих. Стоїть питання залучення інших лікарень (можливо, районних), які зможуть приймати пацієнтів. У нас, напевно, система охорони здоров'я інша, ніж в Європі. Я дуже сподіваюся, що нам не потрібно буде задіяти якісь виставкові центри, храми і т.д. У нас досить ліжкового фонду, який є ». - говорить Лариса Мороз

У Вінниці затвердили перший в Україні протокол лікування COVID - 19

Нагадуємо, що на всій території України діє режим надзвичайної ситуації. Жителів Вінниці та області просять дотримуватись правил карантину:

 • не виходити з дому без нагальної потреби,
 • використовувати захисні та дезінфікуючі засоби, 
 • тримати дистанцію.

У Вінниці затвердили перший в Україні протокол лікування COVID - 19

За офіційною інформацією МОЗ від 29 березня, в усіх областях України створені мобільні бригади, що виїжджають на виклик: сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників, до пацієнтів з підозрою на COVID - 19, такі бригади вже працюють у Вінниці.  Це має значно зменшити мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання та потребують здачі відповідних аналізів.Таких мобільних бригад вже є 567. кількість бригад буде збільшуватися. 

У Вінниці затвердили перший в Україні протокол лікування COVID - 19

Критерії, за якими людина може вважатися контактною:

 • Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19. 
 • Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання). 
 • Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту. 
 • Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок). 
 • Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метра. 
 • Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.
 • Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19. 
 • Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які безпосередньо приймали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.
 • Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі. 
 • Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.
 • Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.

Нагадаємо, у Вінниці діють "гарячі лінії" - зокрема, обласної лінії (0432) 671020. Крім того, За номером телефону «Цілодобової варти» 15-60 можна отримати фахову консультацію медика щодо коронавірусу з 9:00 до 18:00 години.Переглядів: 7186
Поширень: 19