Ірина Борзова: «83 копійки це не зарплата. Медики отримають обіцяні гроші за допомогу хворим з COVID-19

Вінницька районна лікарня вчора була в новинах всіх центральних телеканалів країни, бо медики вийшли на протест через те, що за березень не отримали, так звані «коронавірусні доплати». Одному з лікарів нарахували 86 копійок. І ці новини обурили кожного, адже медпрацівники щодня в зоні ризику, рятуючи життя людей під час епідемії COVID-19. З’ясовувала проблему народна депутатка Ірина Борзова, яка разом з заступницею голови Вінницької облдержадміністрації Наталею Заболотною 5 травня відвідала лікарню.

«Сьогодні я приїхала до Вінницької районної лікарні, яка з 7 квітня перепрофільована в опорну лікарню по боротьбі з COVID-19, аби розібратись в ситуації. З’ясувати, чому медики не отримали надбавки, як нарахували людині 83 копійки зарплати і чи забезпечені лікарі засобами індивідуального захисту», - говорить Ірина Борзова.

Про 83 копійки. Йдеться про доплати до зарплати за березень місяць.

Медики отримають обіцяні гроші за допомогу хворим з COVID-19

«Андрій – молодий лікар травматолог працює в лікарні на 0,25 ставки. Повний оклад лікаря складає 4141 гривню, а оклад 0,25 ставки складає - 1035 грн. Надбавка «за короновірус» склала 492 гривні. Після всіх нарахувань та відрахувань податків, зарплата Андрія в березні склала 2500 грн 83 коп. З цієї суми 2500 грн він отримав аванс, а 83 копійки - це залишок, який пішов окремим рахунком. Говорила сьогодні з Андрієм, він каже, що так все і є, але не відразу розібрався», - пояснює народна депутатка.

Загалом в лікарні працює більше 550 працівників. Перший пацієнт з коронавірусом до медзакладу був госпіталізований 27 березня.

«Тобто, «коронавірусні доплати» медпрацівникам нараховували фактично за три дні роботи. За квітень місяць медичний персонал надбавок ще не отримував», - говорить Ірина Борзова.

Постановою Кабміну від 25 березня була виділена Вінницькій області субвенція на медицину в сумі майже 110 млн гривень. Гроші надійшли.

Згідно Постанови Уряду від 15 квітня обласна державна адміністрація зробила перерозподіл державної субвенції, який затверджений бюджетною комісією обласної ради. На Вінницьку ЦРЛ для нарахування доплати медикам передбачили 943, 7 тис грн і 29 квітня гроші були направлені до Вінницької районної ради.

Наталя Заболотна та Ірина Борзова

«На рахунку лікарні цих грошей досі немає. Чому? Тому що потрібно ще рішення бюджетної комісії Вінницької районної ради. От якщо вони швидше приймуть це рішення, то гроші на рахунок поступлять вже сьогодні», - зазначає народна депутатка.

«За Постановою Уряду, яка опублікована вчора, нарахування додаткових виплат медикам за роботу з пацієнтами хворими на коронавірус буде проводитись, враховуючи не лише посадовий оклад (як за березень), а й з врахуванням обов’язкових доплат та надбавок. Якщо гроші надійдуть найближчим часом на рахунок лікарні, усі надбавки за роботу з пацієнтами хворими на COVID-19, лікарня зможе нарахувати працівникам в аванс», - пояснює заступниця голови ОДА Наталя Заболотна.

Медики отримають обіцяні гроші за допомогу хворим з COVID-19

Щодо захисних костюмів, масок і бахіл для медпрацівників.

«На сьогодні засобами індивідуального захисту медики Вінницької районної лікарні забезпечені, як завдяки волонтерам так, і завдяки державі. Лікарня прийняла найбільше пацієнтів з COVID-19 – у квітні це 50 осіб. Жоден медик, який працював з хворими на коронавірус, не інфікувався. Це показник того, що лікарі і медсестри забезпечені засобами індивідуального захисту.

Але є один нюанс щодо доплат…

Лікарі, які працюють з хворими на коронавірус пацієнтами можуть отримати більші надбавки, якщо обласна влада перегляне розподіл субвенції з державного бюджету. Адже в субвенції є 7 мільйонів на неіснуючий у Вінницькій області Центр громадського здоров’я. Тому обласній владі варто переглянути розподіл і направити ці гроші на доплати медпрацівникам», - говорить Ірина Борзова.

Медики отримають обіцяні гроші за допомогу хворим з COVID-19

За словами народної депутатки, медики отримають обіцяні надбавки до зарплати за роботу з пацієнтами хворими на короновірус.

«Наша головна мета, щоб медики були захищені. Адже їх робота це життя людей», - відмітила Ірина Борзова.Переглядів: 3224
Поширень: 1