Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує про те, що Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок, затвердженого постановою КМУ від 27 грудня 2010 р. №1232 (далі – Порядок).

 Найважливішим нововведенням є те, що суттєво змінено сам механізм проведення зустрічних звірок. Якщо попередня редакція Порядку передбачала проведення звірок шляхом зіставлення контролюючими органами даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, то наразі проведення звірок полягає у зіставленні даних, отриманих від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування повноти їх відображення в обліку платника податків.

Уточнено, що зустрічні звірки проводяться з метою отримання податкової інформації, необхідної у зв'язку з проведенням перевірок платників податків та впроваджено нові правила оформлення результатів їх проведення. Відтепер довідка про проведення зустрічної звірки складається у двох примірниках, підписується суб'єктом господарювання або його законним представником, посадовими особами контролюючого органу, які її проводили, та реєструється у контролюючому органі. Один примірник довідки у 10-денний строк вручається особисто суб'єкту господарювання або його представнику під розписку або надсилається у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України.

Вищевказані зміни затверджені Урядовою постановою від 29.03.2017р. № 193, яка чинна з  31 березня 2017 року.Переглядів: 1391
Поширень: 0