В рамках проведення конкурсу ІТ-проектів в сфері електронної демократії «EGAP Challenge Vinnytsia» відбулася зустріч з Русланою Величко. Говорили про особливості створення міських сервісів та відкритих баз даних в українських містах. Справа в тому, що на початку лютого у Києві пройде ідеатон - представлення ІТ-проектів, які допоможуть створити електронні інструменти для контролю і забезпечення відкритості владних структур. Кожен бажаючий зможе долучитися до заходу, запропонувавши ідею для покращення життя міста. Загальний призовий фонд проекту – 2 мільйони гривень. 

Руслана Величко  - координатор ініціативи відкриття міських даних, які важливі для кожного українця. Проект «Apps4Citites Challenge» охопив багато міст України та одразу зібрав 68 ідей міських сервісів. Вона зазначила, що розробка подібних проектів показує владі, як вона має працювати.

Відкриті дані – це в першу чергу правда. Запити на інформацію стали застарілими. Відповіді досі роздруковують, сканують з печаткою, а вже тоді відправляють, оскільки владні структури чогось бояться. Варто усвідомити, що якщо ми почнемо ділитися інформацією, то тим самим випрацюємо культуру відкритості, - зауважила Руслана Величко.

Руслана Величко

Для прикладу, ідея з якої розпочалися критичні змінити в країні – це сервіс «ProZorro». Пані Руслана зазначила, що загалом Вінниця має якісний підхід до відкриття даних. Можливо, наше місто кількісно програє з подібними впровадженнями, але з інформацією можна працювати, аналізувати та робити висновки.

- Є сервіси, які впроваджують міські ради, але їх результати не доступні для більшості громадян. Саме тому важливо розробляти такі проекти, щоб влада бачила що саме «болить». Якщо ви опишете свою ідею – це допоможе громаді та чиновникам зорієнтуватися в необхідності нововведень.

В рамках проекту «Apps4Citites Challenge» було проведено аудит даних на державних та міських порталах, але учасники зрозуміли, що їх дуже мало. Вони надіслали 725 запитів на публічну інформацію у 145 міст, а отримали лише 166 наборів, які зараз розміщені на їхньому сайті.

- Відкриті дані не лише знаходяться в органах влади, вони навколо нас. Актуальними є ідеї, які стосуються житла, адже це нам болить. Також варто починати працювати з медичними даними. Можна спробувати адаптувати надбання іноземних колег під українські реалії, - порекомендувала вінничанам Руслана Величко.Переглядів: 2460
Поширень: 0