У четвер з 9:15 до 15:00 біля адмінбудівлі міської ради стоятиме флюорографічний автобус, у якому кожен бажаючий зможе пройти обстеження. Флюорографію будуть робити безкоштовно. Захід приурочений до Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом.

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш, профілактичні флюорографічні обстеження є дуже важливими для раннього виявлення туберкульозу.

«На жаль, багато людей не досить уважно ставляться до свого здоров’я. Туберкульоз має багато симптомів, в більшості вони неспецифічні. Ознаки хвороби залежать від її форми, місця локалізації патологічного процесу, а також від індивідуальних особливостей організму хворої людини», – каже Олександр Шиш.

Хвороба тривалий час може протікати безсимптомно або ознаки її будуть виражені незначно. Час втрачається, а хвороба прогресує, переходить в інші більш складні форми, які важко піддаються лікуванню. Тому лікарі наголошують на тому, що дуже важливо робити флюорографічні обстеження.

Нагадаємо, що такі обстеження можна пройти і в усіх центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання.

Довідка

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової при вдиханні пилу (аерозолю), в якому є мікобактерії. Кожен хворий на туберкульоз заражає до 20 здорових осіб, тому є небезпечним для оточуючих. Переглядів: 1641
Поширень: 0