Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Лише за минулу добу піротехніки ДСНС здійснили 34 виїзди, під час яких вилучили та знищили 203 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 2 авіаційні бомби.

Найчастіше, застарілі снаряди знаходять громадяни на відкритих територіях поблизу населених пунктів, а також під час земельних або будівельних робіт. А відколи з української землі зійшов сніг, активізувалася і діяльність шукачів металобрухту.

Зокрема, днями у Миколаївській області групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, шляхом контрольованого підриву було знищено інженерну міну ТМ 35 та 7 реактивних снарядів калібром 280 мм. Небезпечні знахідки виявив місцевий мешканець на відкритій території смт. Веселинове під час пошуку металобрухту. Чоловік помітив 3 предмети, ззовні схожі на боєприпаси та повідомив про це рятувальників за номером “101”. Пізніше, під час обстеження території піротехніки ДСНС додатково виявили ще 5 боєприпасів.

Цього ж тижня на Херсонщині, піротехнічним розрахунком було знешкоджено та знищено більше 40 вибухонебезпечних предметів, які виявили місцеві мешканці в Бериславському районі поблизу селища Урожайне. Ще одну мінометну міну було виявлено в Олешківському районі поблизу залізничної станції «Цюрупинськ». Усі боєприпаси німецького виробництва були знищені шляхом контрольованого підриву.

Водночас, 2 квітня піротехніки Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області знищили фугасну авіабомбу ФАБ-100. Небезпечний “спадок” часів Другої Світової війни було виявлено на військовому полігоні міста Старокостянтинів.

Крім того, тривають також і роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Так, на Луганщині впродовж минулої доби, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 8,8 га місцевості, де виявлено та вилучено 35 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Водночас на Донеччині піротехнічні підрозділи обстежили 1,87 га території, де виявили та вилучили 79 одиниць ВНП.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 11 тис. 879 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 114 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.Переглядів: 951
Поширень: 0