Концерн Поділля

Сьогодні до діалогу відносно формування стратегічного пріоритету «Економічний розвиток, спрямований на високий та якісний рівень зайнятості» були запрошені підприємці, керівники територіальних центрів зайнятості, директори підприємств та представники ВУЗів. Обговорення проходило у форматі «круглого столу» в приміщенні мерії.

Тиждень тому міський голова Володимир Гройсман презентував представникам громади та медіа проект Стратегії розвитку «Вінниця – 2020» і запросив до діалогу всіх небайдужих вінничан. Проект стратегії доступний для ознайомлення на сайті міської ради. А на поштову скриньку strategy@vmr.gov.ua можна надсилати власні коментарі та пропозиції.

В рамках обговорення проекту Стратегії розпочинається і проведення «круглих столів» по пріоритетам. Цим документом визначено п’ять пріоритетів, які повинні забезпечити збалансований розвиток міста, яке і далі має намір йти шляхом формування комфортного та інноваційного європейського міста. Основним пріоритетом визначається формування сильної громади, розвиток місцевої демократії і вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування як інструмента реалізації громади свого права на участь в управлінні містом. Три наступні пріоритети стосуються основних сторін життєдіяльності міста – економіки, інфраструктури і соціальної сфери. І останній п’ятий пріоритет – збалансований просторовий розвиток.

27 червня відбулося засідання першого круглого столу по обговоренню стратегічного пріоритету «Економічний розвиток, спрямований на високий та якісний рівень зайнятості». В ньому взяли представники вінницького бізнесу, ВИШів, які готують майбутні кадри, керівників центрів зайнятості. «Міська рада дуже зацікавлена в тому, щоб в обговоренні Стратегії були задіяні активні люди, які представляють громадські організації, колективи підприємств, установ і організацій», - каже заступник міського голови Валерій Коровій.

Елементи нового стратегічного планування почали напрацьовуватися у Вінниці ще з 2007 року. «На відміну від радянського директивного стратегічного планування, яке, на превеликий жаль, на сьогодні ще домінує в формуванні стратегічного планування у ряді регіонів та міст України, це був новий інструментарій, - розповідає Валерій Коровій. - Планування стратегії повинно йти від самої територіальної громади, а не «згори». При цьому безпосередньо враховувати як внутрішні резерви, стимули та переваги, так і ті проблеми, які в нас є, і ризики, які стоять на шляху розвитку міста 2020 року»

Основною метою пріоритету «Економічний розвиток, спрямований на високий та якісний рівень зайнятості» є створення нової економічної платформи для подальшого розвитку міста, що вимагає активізації економічної діяльності суб’єктів господарювання. Головним завданням при цьому є подолання проблем недостатньої кількості сучасних робочих місць з високим рівнем оплати праці. При реалізації цього пріоритету планується забезпечити сприятливий бізнес-клімат для розвитку сталого бізнесу, інфраструктури для малого і середнього бізнесу, залучення приватних інвестицій та забезпечення роботою кваліфікованої та освіченої робочої сили.

«Я ознайомився з документом і маю всі підстави говорити про те, що цілі, які визначені у пріоритеті, забезпечують умови, щоб підприємець у місті зміг зареєструватися та згодом працювати спокійно, був убезпечений від посягань як на його бізнес, так і на власність, - каже співголова Ради підприємців при міському голові, директор юридичної компанії Леонід Марцинковський. - Тобто, це не простий декларативний документ, а той документ, який передбачає засади та принципи, які згодом шляхом реалізації дадуть необхідний результат. І я хочу висловити свою думку, не залежно від позиції держави, тих законів, які діють на території України – місцевий рівень все ж таки має дуже велике значення. Тому, що суб’єктивна думка чиновника, перевіряючого, або керівника все ж таки має своє відображення на підприємця, який дуже до цього чутливий. І для того, щоб мати високий рівень зайнятості, необхідно дійсно створити всі умови для того, щоб підприємці мали сталий і високий розвиток, а не думали, хто постукає у двері. Мали спокій і відповідні гарантії. Все це у стратегічному пріоритеті відображено і думаю, він заслуговує на позитивний результат». Його підтримав завідувач кафедри фінансового контролю і аналізу ВТЕІ КНТЕУ Олександр Денисюк: «Вінницька міська рада дійсно багато робить в напрямку розвитку малого та середнього бізнесу і є значні результати. Але є і багато проблем, однак більшість з них необхідно вирішувати на державному рівні. Але я хочу сказати, що багато що залежить від місцевої влади і порівнюючи Вінницю, з іншими містами України з такою ж кількістю населенням, то наше місто значно випереджає у розвитку».

В подальшому круглі столи по обговоренню з громадськістю міста проекту Стратегії відбудуться у усім його пріоритетам. Після широкого обговорення та внесення коректив Стратегічною радою – проект у серпні буде винесено на розгляд депутатів міської ради.Переглядів: 4264
Поширень: 0

Меблі для дому - ПетроЦентр