Згідно змін у Податковому кодексі чверть вінничан з січня 2016 року платитимуть податок на житлову нерухомість. А 75 % мешканців міста взагалі не підпадають під категорію платників цього податку. Окрім того, сьогодні депутати міськради затвердили перелік пільгових категорій вінничан, які цей податок не сплачуватимуть. Також за пропозиціями депутатів ставку податку на дачні будинки знижено до 1 %, замість раніше запропонованих 1,5 % від мінімальної заробітної плати.

27 лютого депутати міської ради внесли зміни до рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів та затвердження порядків їх справляння». Даним рішенням вносяться зміни до справляння податку на майно, відмінне від земельної ділянки. Тобто встановлюються понижені диференційовані ставки податку та визначаються категорії населення, які матимуть так звану нульову ставку податку на майно.

Нагадаємо, що рішення по встановленню місцевих податків та зборів було прийнято наприкінці січня. Після того було створено спеціальну робочу групу, яка працювала над системою пільг.

«Враховуючи складну соціально-економічну ситуацію, звичайно, ми не пішли на те, щоб по максимуму затвердити цей податок. Також ми відпрацювали систему пільг. Кількість квартир, які є у Вінниці, що мають площу менше 60 м2 (а це та межа, від якої майно оподатковується), складає 75 %. Тобто три чверті квартир не буде оподатковуватися взагалі. На решту ж 25 % ми встановлюємо знижений податок у розмірі 1,5 % на площу перебільшення. Будинків, які мають площу більше 120 м2, на території міста є 7382, тобто фактично третина від загальної кількості. Але розуміючи, що є люди, які потребують соціальної допомоги, ми визначили дев’ять пільгових категорій громадян, яким пропонується встановити нульову ставку цього податку – це, зокрема, і вінничани, які мають субсидію та учасники АТО. Тобто можна стверджувати, що ще біля 30 % з тих людей, які повинні сплачувати податок, будуть мати пільгу», - каже в. о. міського голови Сергій Моргунов.

Отож, ставка податку на житлову нерухомість становитиме від 1 до 1,5 % в залежності від об’єкта, тобто будуть диференційованими. Більш детально їх обговорювали під час громадських слухань, які відбулися минулого тижня. До того ж п’ять депутатських комісій внесли пропозицію встановити ставку для дачного будинку на рівні ставки податку для садового будинку, тобто в розмірі 1 %. Ця пропозиція була врахована депутатами.

Також рішення передбачає, що господарські приміщення, які розташовані окремо від житлового будинку, не будуть оподатковуватись. Однак одна з комісій внесла уточнення до цього пункту. Воно передбачає, що якщо у власності фізичної особи є декілька будинків та, відповідно, прибудинкових територій, то пільгова нульова ставка застосовується лише для об’єктів нежитлової нерухомості, які розміщуються на одній прибудинковій території.

Два тижні тому депутатами міськради було також затверджено диференційовані ставки податку на комерційну нерухомість та визначено пільги по стягуванню цього податку. Наступного тижня на офіційному сайті міської ради буде створено спеціальний сервіс, за допомогою якого як звичайні вінничани, так і підприємці зможуть розрахувати величину податку на майно, який вони сплачуватимуть.Переглядів: 5679
Поширень: 0