Цього року у Вінниці продовжиться робота по розвитку стаціонарних відділень, які відносяться до вторинної ланки медичної галузі міста. Вже наприкінці травня планується розпочати масштабний проект по реконструкції реанімаційного відділення у лікарні №1. Департамент охорони здоров’я міської ради буде щороку планувати певний обсяг робіт, який буде спрямований на покращення роботи стаціонарних відділень вінницьких лікарень.

На минулому тижні міський голова Сергій Моргунов провів виїзну нараду у міській лікарні №1. Там цього року планується здійснити реконструкцію із розширенням існуючого реанімаційного відділення та оснащення його сучасним обладнанням. Тож мова йшла здебільшого про майбутні перетворення відділення.

Разом з тим, перебуваючи у лікарні, Сергій Моргунов зазначив, що в подальшому в межах фінансових можливостей міського бюджету необхідно підсилювати матеріально-технічними засобами стаціонарні відділення лікарень, які відносяться до вторинної ланки медичної галузі міста.

Сергій Моргунов доручив більш інтенсивно зайнятись розвитком стаціонарних відділень міських лікарень«Сьогодні ми вже чітко знаємо, що є рішення на рівні держави, що стаціонари міських лікарень залишають в підпорядкуванні органів місцевого самоврядування. До цього була незрозуміла ситуація, чи вони будуть обласного підпорядкування чи міського. Тепер ми вже можемо планувати етапи розвитку вторинної ланки медицини. Потрібно звертати в першу чергу увагу на технічне забезпечення, на якість надання медичних послуг у різних відділеннях. Комплексна реорганізація реанімаційного відділення у лікарні №1 буде першим етапом змін. Новий керівник департаменту охорони здоров’я має бачення розвитку галузі охорони здоров’я до 2020 року з врахуванням того, що вторинний рівень залишається в місті, і виходячи з цього - ми коригуємо наші плани. Ми будемо продовжувати працювати по первинному рівню, - Центрах медико-санітарної допомоги і амбулаторіях сімейної медицини, - і водночас більш інтенсивно плануємо займатись вторинним рівнем», - сказав міський голова Сергій Моргунов.

Додатково:

Протягом останніх 10 років розвиток вторинної ланки медичної галузі міста не припинявся. За цей час у Вінниці було створено сучасну лікарю швидкої медичної допомоги, кардіоцентр з сучасним ангіографом, відділення для лікування та медичної реабілітації ветеранів другої світової. Минулого року було відкрито хоспіс, якого раніше в місті взагалі не було, та гепатоцентр. У Центрі матері та дитини створено перинатальний центр, відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії, побудовано сучасну стерилізаційну. Виконувались ремонти приміщень деяких стаціонарних відділень лікарень із заміною старих мереж та створенням більш якісних умов перебування пацієнтів тощо.

По первинній ланці (наразі це Центри первинної медико-санітарної допомоги а раніше – поліклініки) лише за останні чотири роки було створено 8 відокремлених амбулаторій сімейної практики, які наближені до людей (всього у місті створено 31 амбулаторію), забезпечено їх всім необхідним обладнанням та технікою, запроваджено електронну карту пацієнта, побудовано сучасний Муніципальний діагностичний центр тощо.Переглядів: 2966
Поширень: 0