27 листопада 2015 року відбулась установча сесія міської ради 7 скликання, і новообрані депутати та міський голова склали присягу перед громадою Вінниці. На початку березня буде сто днів роботи нової міської ради та мера, тому на початку сьогоднішньої сесії міський голова Сергій Моргунов підвів попередні підсумки проведеної у місті роботи та реалізованих проектів протягом цього часу. Нагадав і про виклики, які мали місце за цей короткий час, та про найбільш масштабні проекти, які міська влада планує здійснити до кінця цього року. Зокрема, з початку літа у Вінниці розпочнеться реконструкція площі Гагаріна, яка включатиме не тільки трамвайні колії, а й підняття дорожнього полотна на 40 см. Також мер міста подякував депутатському корпусу за конструктивну і злагоджену роботу.

Серед проектів, які вдалося завершити в кінці минулого року, міський голова відзначив завершення реконструкції приміщення по вулиці Винниченка під Муніципальний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія». Центр такого профілю стане унікальним для України. Наразі завершується облаштування приміщень необхідними меблями та обладнанням. Вже днями планується його відкриття. Окрім того, продовжується робота по адаптації міста для людей з інвалідністю – в амбулаторії сімейної медицини по 1-му пров. Українському встановлено спеціальний підйомник, а для вінничан з вадами зору додатково обладнано звуковим супроводом сім світлофорів.

З листопада запрацював Центр інновацій та підприємництва iHUB на вул. Пушкіна, 11. Наразі вже проведено 11 івентів, а це більше 350 учасників. Цьогоріч на першому поверсі цієї ж будівлі планується створення HUB для підтримки і розвитку інституцій громадянського суспільства.

Сергій Моргунов підбив підсумки перших ста днів каденції новообраної міської влади

В економіці Вінниці за цих три місяці було введено 21,3 тис. м2 нових виробничих площ, створено 850 робочих місць. Продовжується інвестиційний супровід ПАТ «Українська пивна компанія» щодо будівництва I черги заводу з виробництва холодильного обладнання на 500 робочих місць. Для зручності підприємців спрощено надання ряду адміністративних послуг. Наразі вже 25 послуг Прозорих офісів можна отримати в режимі он-лайн. Ще одним нововведенням Прозорих офісів та Центрів обслуговування споживачів при ЖЕКах стало те, що там почали вести прийом громадян працівники Вінницягаззбуту, Вінницьких електричних мереж і Вінницяоблводоканалу.

Триває робота і по заходах з енергоефективності та енергозбереження. Завершується облаштування твердопаливної котельні в рамках Швейцарського проекту по вулиці Баженова, тестовий запуск котельні заплановано на середину березня. Реалізовано «пілотний» проект за муніципальною програмою по підтримці енергозберігаючих заходів в ОСББ по вулиці Л. Толстого, 15 – в будинку замінено всі вікна у під’їздах. На сьогодні по цій же програмі триває робота в висотці по вулиці Академіка Янгеля, 85. У Прозорому офісі на Вишеньці відкрито «Зелений офіс» для надання консультацій мешканцям міста з питань енергозбереження. Заходи з енергоефективності впроваджуються і в закладах освіти. Так, в кінці 2015 року було завершено повну термореновацію школи № 25. Ця робота тривала два роки. В результаті – замінені всі вікна і двері, утеплено дах та фасад будівлі. Новий дитячий садок №11 по вул. Порика, який запрацював із січня, теж має утеплений фасад і дах, на 1-му поверсі влаштовано «теплу підлогу». Також з початку року відкрилась ще одна амбулаторія сімейної медицини на Старому місті – по вул. Данили Нечая, 77 а.

Сергій Моргунов підбив підсумки перших ста днів каденції новообраної міської влади

Окрім того, в грудні було завершено будівництво трамвайної вставки в районі ринку «Урожай», і запрацював новий трамвайний маршрут №3 «Електромережа-Вишенька»; добудовано нову велодоріжку довжиною 840 м по вул. Скалецького; проведено розширення та капітальний ремонт перехрестя вулиць Г. Успенського, Маяковського та 8 Березня; завершено I чергу реконструкції проспекту Космонавтів.

Сергій Моргунов підбив підсумки перших ста днів каденції новообраної міської влади

За ініціативи міської влади у Вінниці стартувала нова програма «Бюджет громадських ініціатив». З 1 лютого триває збір заявок від мешканців, і на сьогоднішній день є вже майже 30 поданих проектів. Загалом же бюджетом міста передбачено 5 млн. грн. на реалізацію цієї програми в 2016 році.

Зупинився міський голова і на тих проблемах та викликах, які мали місце за цей нетривалий час. Зима у місті пройшла в штатному режимі – послуги по опаленню та прибиранню міста від снігу надавались комунальними службами на належному рівні. Вінниці вдалось уникнути і епідемії грипу. Задовго до її початку міською владою було прийнято рішення щодо продовження канікул для учнів шкіл. Це дало можливість того, що епідпоріг по Вінниці так і не був перевищений.

Сергій Моргунов підбив підсумки перших ста днів каденції новообраної міської влади

У зв’язку зі змінами на законодавчому рівні з 2016 року місто зіткнулося з кількома непередбачуваними викликами. Так, держава скасувала безкоштовне харчування школярів. Ці кошти довелося шукати у міському бюджеті, а це 6,5 млн. грн., щоб забезпечити учнів гарячими обідами тільки до кінця навчального року. До того ж держава передала на баланс міста профтехучилища. Це теж серйозне додаткове навантаження на бюджет Вінниці. Для фінансування дев’яти ПТУ потрібно 105 млн. грн. виділити з бюджету міста. На рівні держави зараз йде мова про виділення субвенції на часткове фінансування училищ, і мер повідомив, що нещодавно Верховною Радою були внесені відповідні зміни у державний бюджет. Вже незабаром Вінниця отримає близько 34 млн. грн. на ці потреби.

Ще одним болючим питанням з початку року є компенсація пільгових перевезень муніципальним транспортом. Майже два місяці Вінницька транспортна компанія здійснює перевезення пільговиків, але державою компенсацій на ці перевезення не було передбачено. Минулого тижня Верховна Рада України виправила цю ситуацію і передбачила компенсацію містам на рівні минулого року. Для Вінницької транспортної компанії ця потреба буде забезпечена лише на 30 %, як і торік. Тому підприємство не зможе якісно працювати без допомоги з міського бюджету.

Говорячи про найближчі перспективи і плани до кінця року, мер нагадав про найважливіші проекти, які мають бути реалізовані у місті в рамках Стратегії «Вінниця-2020». Це створення громадсько-волонтерського центру підтримки і реабілітації воїнів АТО по вул. Єрусалимка, 8 (колишня вулиця Едельштейна), продовження швейцарського проекту з енергоефективності вже в мікрорайоні вул. Зулінського (колишня Тарногродського), реконструкція трамвайної колії на площі Гагаріна та випуск на лінії трьох трамваїв «VinWay» з влаштуванням низькопольної вставки, введення в експлуатацію садка на 12 груп по вул. Покришкіна в рамках інвестиційної угоди та відкриття 7 нових груп у діючих ДНЗ. В медицині – це створення сучасного реанімаційного відділення при міській клінічній лікарні №1, початок реалізації проекту за підтримки Світового банку по будівництву регіонального кардіоцентру. В цьому році також буде проведено реконструкцію другої частини проспекту Космонавтів.

Сергій Моргунов підбив підсумки перших ста днів каденції новообраної міської влади

Підсумовуючи свій виступ, міський голова Сергій Моргунов подякував депутатам за конструктивну роботу в інтересах громади: «За такий невеликий термін зроблено немало. Головне, що у нас є стратегія розвитку, і ми з вами працюємо над реалізацією цього плану. Він є важливим і для депутатського корпусу, виконавчого комітету, і для всіх вінничан. А його реалізація - це командна робота. Свідченням цього є те, що Вінниця у всеукраїнському конкурсі серед 22 міст визначена переможцем і отримала відзнаку «Відповідальне місто - 2015 рік». Це один з яскравих прикладів - якщо працювати системно і командно, то можна досягати значних успіхів і отримувати належну оцінку в Україні. Ви пам’ятаєте, що коли ми складали присягу в цьому залі, я говорив, що довіра, яка висловлена кожному з нас вінничанами є дуже високою. І людей, по великому рахунку, мало цікавить хто є членом якої політичної партії. Людей цікавить, що ми зробимо для міста. Ми повинні працювати, як від нас того очікують мешканці Вінниці, пам’ятаючи, що наше місто – достатньо потужний, великий організм з різними напрямками та галузями. Нас повинна об’єднувати одна мета – розвиток міста Вінниці. І робота депутатського корпусу протягом трьох місяців говорить про те, що ми всі цієї мети дотримуємося».Переглядів: 2929
Поширень: 0