Як відомо, лісові пожежі завдають не тільки великих матеріальних збитків, а й непоправну шкоду для оточуючого довкілля. Разом із димом в атмосферу надходять дуже шкідливі забруднювачі, такі як окис азоту, вуглекислий та чадний газ. Також один із небезпечних факторів таких пожеж – перекидання полум’я на поля, які знаходяться поруч та будівлі, в яких можуть перебувати люди.

Переймаючись питанням щодо недопущення виникнення загорань в лісових масивах, інспекторським складом Управління Держтехногенбезпеки проведені перевірки 24 структурних підрозділів, що підпорядковуються Вінницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства та комунальному підприємству «Віноблагроліс». Під час перевірок було встановлено, що керівниками вищезазначених об’єктів здійснюється робота, щодо покращення пожежної безпеки. По лісовим господарствам постійно розробляються та виконуються заходи, направлені на недопущення пожеж, серед яких і організація цілодобового чергування працівників під час пожежонебезпечного періоду.

Поряд з тим в роботі по забезпеченню протипожежного захисту виявлено і ряд порушень. У деяких районах і досі залишається невирішеним питання щодо забезпечення необхідного об’єму води для гасіння пожеж та захисту лісових масивів мінералізованими смугами. По даним недолікам відповідальних посадових осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Наявність вищенаведених порушень вимог правил пожежної безпеки та невиконання приписів державного пожежного нагляду сприяють виникненню пожеж лісових масивів.Переглядів: 2936
Поширень: 0