Концерн Поділля

21 лютого, до Дня відзначення рідної мови, громадська організацій «Вінницька європейська стратегія» оголосила про проведення низки заходів щодо популяризації української мови серед вінничан. Акції стосуватимуться як мешканців міста, так і бізнесу в цілому.

16 лютого стартував флеш-моб «Розмовляй українською, або мовчи цілий день». Флеш-моб розпочав Дмитро Мира, голова ГО «Вінницька європейська стратегія». «Ми пропонуємо кожному доєднатись до флеш-мобу у соціальних мережах, сфотографувавшись з аркушем, на якому буде написано «21 лютого – День рідної мови. Говори українською, або мовчи цілий день» варіації флеш-мобу можуть бути різними: це і розповісти вірш українською, зняти тематичне відео, заспівати пісню тощо. Все, що забажаєте донести до тих, хто вас читає у соціальних мережах. Головна умова -  фото з аркушем на якому є гасло говорити українською та #Я_Розмовляю_Українською.  Дякуючи цьому хештегу за результатами акції буде визначений переможець, який отримає хороший та корисний приз» - зазначив Дмитро.

Окрім того активісти пропонують створити своєрідну Мапу закладів, дружніх до української мови. «Ми беремо до уваги заклади харчування, розташовані у центрі міста. Перевірятимемо чи офіціанти спілкуються українською, чи є українське меню та яка музика лунає. І цю інформацію будемо зазначати в мапі. Ті ж заклади, які ще поки не повністю підтримують вживання української мови ми наносити на цю мапу не будемо. Таким чином прагнемо популяризації української мови серед бізнесу», - розповів Власюк Павло, керівник проектів ГО «Вінницька європейська стратегія».

Ще одним проблемним питанням, яке стосується вживання української мови є замовлення у місті служби таксі. То ж ми вирішили звернутись з листом до всіх найбільш популярних служб таксі (доречі знайти їх контакти надзвичайно складно :) з проханням не тільки на один день, а в постійному вжитку застосовувати українську мову. Це звернення буде колективне і ми сподіваємось заручитись підтримкою серед громадських організацій. «У Вінниці викликати таксі і так досить складно, а щоб з тобою спілкувались українською при цьому це вже завдання над складне», -  зазначає Ірина Баранович, керівник проектів ГО «Вінницька європейська стратегія», - «Навіть якщо ти розмовляєш українською тобі відповідають російською і це не справа конкретного оператора, це політика служби перевезень. Ми як громадськість міста маємо заявити, що хочемо отримувати послугу рідною мовою, або хоча б тією мовою, якою звертається клієнт. І сподіваємось, коли це звернення буде підписано хоча б 20 громадськими організаціями ми все ж звернемо увагу власників служб таксі, що ця проблема існує і її потрібно вирішувати».Переглядів: 2849
Поширень: 0