За даними УкрГідрометцентру, до 22 серпня на всій території України, окрім Одеської та Закарпатської областей, утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. І такий невтішний прогноз не лише спричинить незручності для громадян, а ще й створює передумови для різкого збільшення кількості загорянь на території України.

Рятувальники зазначають, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок. І цього буде достатньо для того, щоб спровокувати масштабну лісову пожежу!

В зв'язку з найвищим рівнем пожежної небезпеки в країні, рятувальники просять не провокувати пожежі в екосистемах

Чи не кожного дня чимало сил та засобів витрачається на ліквідацію масштабних лісових пожеж на території України. І шкода, що громадяни не розуміють у скільки державі обходиться один залишений у лісі недопалок або сміття.

Так, наприклад, 20 серпня о 19:21 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що за межами с. Василівка Чечельницького району на відкритій території виникла пожежа. Прибувши на місце виклику, бійці ДСНС встановили, що за межами населеного пункту на відкритій території горить понад півтори гектари сухої трави. Локалізовано пожежу о 21:16, а ліквідовано о 22:15. Цієї ж доби випадки загорань на відкритій території сталися в Бершадському, Чернівецькому, Гайсинському, Калинівському та у Муровано-Куриловецькому районах. Загалом, за добу вогонь знищив понад чотири з половиною гектари сухої рослинності на ттериторії Вінницької області. Ймовірна причина виникнення усіх загорань – необережне поводження з вогнем невстановлених осіб. На ліквідацію даних пожеж від ДСНС залучалося 26 чоловік особового складу та 7 одиниць спецтехніки.

В зв'язку з найвищим рівнем пожежної небезпеки в країні, рятувальники просять не провокувати пожежі в екосистемах В зв'язку з найвищим рівнем пожежної небезпеки в країні, рятувальники просять не провокувати пожежі в екосистемах

Тож, зважаючи на спекотну погоду, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі - загроза виникнення загорянь буде тільки зростати.

Зважаючи на такі прогнози, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

В зв'язку з найвищим рівнем пожежної небезпеки в країні, рятувальники просять не провокувати пожежі в екосистемах

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • заїзджати автомобілем до лісу;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.Переглядів: 1654
Поширень: 0