Сергій Моргунов: «У липні вінничани почнуть отримувати антикризові муніципальні доплати»

Вінничани, які мають право на муніципальну доплату в рамках антикризової програми Сергія Моргунова «Вінничани важливі», вже розпочали оформляти документи. Наразі заяви подали більше двох тисяч мешканців. Загалом допомогу отримає понад 14 тисяч вінничан. Оформляється муніципальна доплата в територіальних відділеннях Прозорого офісу. До людей, які не можуть пересуватись через стан здоров’я, приїжджають додому мобільні адміністратори. 

Як працює механізм оформлення муніципальної доплати на практиці, сьогодні перевіряв міський голова Сергій Моргунов. Він поспілкувався з працівниками, які надають цю послугу, та  вінничанами, які оформляють цей вид допомоги. 

Також міський голова поспілкувався з вінничанами, які оформлюють муніципальну доплату в рамках антикризової програми «Вінничани важливі». Його цікавило, чи все зрозуміло пояснили працівники департаменту соціальної політики щодо отримання допомоги, як швидко відбувається прийом. «Мені зателефонували працівники соціальної політики і розповіли про таку допомогу. Сказали, коли потрібно прийти і куди. Щодо умов у Прозорому офісі, тут комфортно», – розповіла одна з відвідувачок Прозорого офісу.

Сергій Моргунов: «У липні вінничани почнуть отримувати антикризові муніципальні доплати»

Сергій Моргунов також оглянув новий «соціальний офісі» у Замостянському ЦНАПі, який нещодавно відкрився після реконструкції. 69 працівників офісу обслуговуватимуть 82 тис. громадян, які  будуть отримувати понад 60 видів соціальних послуг в комфортних умовах. 

Міський голова відзначив новації по клімат-контролю, світлодіодне освітлення. «Разом з тим, є певні питання до підрядної організації. Також потрібно допрацювати деякі моменти, але це робочий процес. Найголовніше, щоб тут було комфортно людям, які отримують послугу і які тут працюють», – каже Сергій Моргунов.

Спілкувався міський голова й з працівниками департаменту соціальної політики. «Зараз працюємо з муніципальними доплатами. Телефонуємо вінничанам, яким належить отримувати таку допомогу, пояснюємо, які потрібно документи, та цікавимось, в який час вони можуть до нас прийти. Коли людина приходить, ми одразу оформляємо допомогу. Якщо хтось не може прийти, до нього виїжджає спеціаліст додому. За робочий день одним мобільним робочим місцем ми охоплюємо від 8 до 20 вінничан. Загалом у нас є чотири мобільні адміністратори, тому справляємось», – зазначила начальник управління соціального захисту населення (Лівобережне) Ольга Белінська

Наразі щодо призначення щомісячної муніципальної доплати надано 7194 консультацій, видано 5599 талонів попереднього запису, оформлено 2119 заяв (в тому числі, 163 заяви мобільним адміністратором). «Сьогодні важливо, щоб люди могли оперативно отримати якісну консультацію щодо отримання допомоги і оформлювали її без жодних перешкод. Щодо виплат, то кошти будуть виплачуватись по грудень включно. Департамент соціальної політики відпрацював алгоритм, щоб люди вже в липні отримували кошти за липень», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Сергій Моргунов: «У липні вінничани почнуть отримувати антикризові муніципальні доплати»

«Як саме отримувати кошти: чи на банківський рахунок, чи через Укрпошту, люди вирішують самі. 85 % отримують через банківські установи. До кінця липня люди отримають свої кошти», – каже директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова

Міський голова поцікавився, чи впливатимуть такі виплати на субсидії. «Ми розповідаємо, що доплата, так як і всі доходи, буде враховуватись для призначення субсидій на наступний літній період – 2021 року. Враховуючи те, що на літній період немає опалення, багато людей в цей період не отримує субсидії», – зазначила Валентина Войткова. Проте міський голова дав доручення промоніторити, скільки людей на наступний період можуть отримати меншу субсидію у зв’язку з доплатою. Та відпрацювати програму, щоб компенсувати ці втрати. «Цей перерахунок обов’язково потрібно зробити, щоб ніхто не втратив ні копійки тих грошей, які їм належать», – сказав міський голова. 

Сергій Моргунов підкреслив, що антикризову муніципальну доплату отримає близько 14 тисяч вінничан. Це люди, які мають пенсію, іншу соціальну допомогу, розмір якої менший, ніж 2100 грн. «На ці цілі у бюджеті передбачено 26 мільйонів гривень. Адже ми розуміємо, що в умовах пандемії коронавірусу людям досить важко придбати ліки і навіть засоби індивідуального захисту. Саме тому наша команда ініціювала програму «Вінничани важливі», вона має кілька напрямків і орієнтована на підтримку, в тому числі й медичних працівників та підприємців», – каже Сергій МоргуновПереглядів: 3091
Поширень: 0