У МОЗі розповіли про нові правила виклику "швидкої"

В Україні виклики до «швидкої» розділять на чотири категорії.  У МОЗ розповіли про нові правила виклику невідкладної допомоги.

Коли до вас приїде / не приїде швидка:

  • До першої категорії віднесли виклики, у яких людина знаходиться в критичному стані та потребує негайного втручання. Наприклад, якщо матиме ознаки клінічної смерті. У викликах у цій категорії «швидка» повинна приїхати менше ніж за 10 хвилин.
  • У другій категорії – екстрені виклики. До них відносяться потенційно серйозні стани, які потребують негайної оцінки або транспортування. «Швидка» має приїхати максимум за 20 хвилин.
  • Третя категорія – не екстрені виклики. Коли стан людини не несе загрози для її життя та здоров’я. Ці виклики передаватимуть до сімейних лікарів. Бригада швидкої допомоги приїжджатиме, якщо не задіяна у викликах перших двох категорій.
  • У четвертій категорії «швидка» не приїжджатиме. Пацієнта консультуватимуть телефоном або скеровуватимуть сімейному лікарю.

Також Ірина Садов’як розповіла, тариф за виклик бригади збільшили до 163 гривень (раніше було 112 гривень).Переглядів: 2448
Поширень: 3