А що перший праздник -  то Різдво Христове

Вже за добу вінничани у теплому родинному колі відзначатимуть чи не найвеличніше свято.  Навздогін  яскравому та гучному Новому року -  надходить таємниче та спокійне  Рідзво. Його святкують у всіх куточках світу. Щоправда, по - різному. До прикладу, в Японії біля будинків розвішують солому та підпалюють її, щоб відігнати злих духів. У Штатах їдять індичку та чекають на прихід Санти. А от італійці викидають з вікон старі речі, так, прощаючись з неприємностями, які приніс старий рік.

Багато вінничан з покоління в покоління передають столітні традиції відзначати це  свято. Основні нам нагадала Людмила Вонсовська, Керівник зразкового художнього колетиву України театральної студії "Мельпомена" КЗ "ВМПДЮ імені Л. Ратушної, та,  в колишньому, вчитель народознавства.

"В Україні Різдво починають відзначати з Святвечора, 6 січня, разом з появою першої зірки в небі. Святкову трапезу накривають з 12 пісних страв. Тобто всі вони повинні бути приготовлені без молока, масла, сметани і яєць. Обов’язковою має бути кутя. Пшенична каша, з перетертим в макітрі маком, цукром чи медом, горіхами. А також узвар. Як варіант, традиційні страви:  пісний борщ, вареники з різною начикою (капуста), голубці з рисом, гриби, млинці, пироги, рибні страви. Під час застеляння столу, слід поставити зайвий набір. Це, за повір'ям, для померлих родичів, яку в цю ніч навідуються у гості. Наші предки також, перш, ніж сісти на лавку за стіл, здували з неї "душечку". Після закінчення трапези залиште щось з частувань на столі для них. І вже 7 січня зустрічайте колядників. Свята триватимуть 12 днів. Наступне -  Щедрий вечір, або ж Старий Новий Рік"Переглядів: 4712
Поширень: 0