У Вінниці презентували  першого в Україні робота-хірурга daVinci

18 березня в клініці «Інномед» відбулася презентація першого в Україні робота-хірурга daVinci, за допомогою якого фахівцями клініки вже проведено низку унікальних операцій.

Представники мас-медіа, громадськості, медицини міста  та області мали змогу бути присутніми на презентації роботи приладу.

Ознайомився з роботою новітнього обладнання  і голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

«Ми не повинні боятися нових підходів і форм організації в галузі охорони здоров’я. Необхідно долати стереотипи, стимулювати розвиток приватної медицини, заохочувати конкуренцію», – наголосив посадовець. Він запевнив, що будь-які форми організації в галузі охорони здоров’я знайдуть всебічну підтримку обласної влади.

Як зауважив голова облдержадміністрації Валерій Коровій, роботизована система daVinci – це яскравий приклад ролі інвестицій у розвитку інновацій вітчизняної медицини. Цей проект некомерційний, а скоріше іміджевий, – підкреслив очільник області.

У Вінниці презентували  першого в Україні робота-хірурга daVinci

Робот-хірург daVinci – це перший в Україні приклад роботизованої хірургії,  унікальна розробка спеціалістів американського космічного NASA для надання невідкладної хірургічної допомоги астронавтам на орбіті за допомогою лікарів безпосередньо з Землі. Використовується в усьому світі вже понад десять років. Технологія переводить рухи рук хірурга в більш дрібні, точкові рухи крихітних інструментів всередині тіла пацієнта. Цей апарат є «золотим стандартом» у проведенні операцій.

«Роботизована хірургія – це хірургія нового покоління, яка поєднує інноваційні технології та прогресивні ідеї людини. Для України таке обладнання унікальне і є лише у Вінниці, за його допомогою виконуються оперативні втручання на будь-яких органах черевної порожнини. Дві операції вже проведено, апарат себе чудово зарекомендував», – зазначив головний лікар медичного центру «Інномед» Євген Антонюк.

У Вінниці презентували  першого в Україні робота-хірурга daVinci

Серед переваг приладу – менша кількість ускладнень, менш виражений больовий синдром після операції, менша втрата крові, швидше відновлення після операції, менш помітні післяопераційні рубці. Переваги таких операцій для хірурга – велика хірургічна точність, збільшений діапазон руху, краща візуалізація, включаючи області, важкі для огляду неозброєним оком, кращий доступ до важкодоступних областей, контроль втоми та тремору рук.

«Навіть найдосвідченіший хірург – це, передусім, людина, якій притаманні помилки, втома, тремор рук. Робот-хірург виключає ці фактори. Хірург за пультом управляє діями робота. Операція в кілька рук: чотири «руки» у робота daVinci, дві у хірурга, разом - шість. Інноваційна технологія переводить рухи рук хірурга в більш дрібні і точні рухи робота daVinci. Інструменти обертаються в просторі без обмежень на 360 °. Операція відбувається без пошкодження здорових тканин і нервових закінчень», – зазначив завідувач хірургічного відділення клініки «Інномед» Андрій Григоренко.

У Вінниці презентували  першого в Україні робота-хірурга daVinci

Як зазначив ректор Вінницького національного медичного університету ім. М.Пирогова Василь Мороз, робот-хірург – це важливий крок у розвитку медицини нашої області і міста, адже це перший такий апарат. Це «золотий стандарт» в усьому світі операцій в багатьох областях медицини: онкологія, гінекологія, колопроктологія, урологія, отоларингологія, кардіо-торакальна хірургія та інші напрямки.

DaVinci - це найвищий ступінь еволюції сучасної хірургії, яка переносить проведення складних хірургічних втручань на новий якісний рівень з скорочення часу операції, що, в свою чергу, забезпечує швидший період відновлення для пацієнта.Переглядів: 3259
Поширень: 0