На майдані Незалежності більше 200 пар закружляють у вальсі

18 травня у Вінниці відзначатимуть День Європи. Урочисте відкриття відбудеться на майдані Незалежності о 14:00.  Більше 200 пар закружляють у танці -  «Віденський бал по-вінницьки». До вечора на площі перед мерією лунатиме класична музика.

День Європи в країнах ЄС було започатковано ще у 1985 році. В Україні його почали офіційно відзначати, відповідно до Указу Президента, з 2003 щорічно у третю суботу травня.  Вінниця в цьому році відзначатиме День Європи уже дванадцятий рік поспіль. Це свято стало гарною традицією, яке об’єднує усю громаду. 

Центр міста перетворюється на пішохідну зону з цікавими інтерактивними, мистецькими та арт-майданчиками. Вінничани та гості міста зможуть взяти участь у майстер-класах  та концертних програмах, зробити селфі біля тематичних локацій, які щороку різні. 

На майдані Незалежності більше 200 пар закружляють у вальсі

На майдані Незалежності після того, як завершать танцювати «Віденський бал по-вінницьки»,  лунатиме класика.  Вінничани та гості міста зможуть насолодитися симфо-шоу у виконанні оркестру «Київська Камерата» під орудою  прекрасного, славетного диригента правнука відомого Миколи Лисенка». «Колектив запропонує творчий проект «Європейські хіти» - зазначив директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук

Концертна програма Київського симфонічного оркестру лунатиме до 16:00. Після чого Вінницький академічний камерний хор «Вінниця», міський Палац мистецтв та гурт «Sunrise» продемонструють спільний творчий проект «European Musical Travel»

На майдані Незалежності більше 200 пар закружляють у вальсі

Також на цій площі, біля фонтану «Мушля», проходитиме фестиваль «VinBookFest» де діятиме книжкова виставка-ярмарок українських видавництв та книгарень, різні майстер-класи. А також будуть автограф-сесії з відомими українськими письменниками – Зірка Ментазюк, Сашко Лірник, Василь Шкляр, Ірен Роздобудько.

На майдані Незалежності більше 200 пар закружляють у вальсі

Вінницька міська централізована бібліотечна система влаштує благодійну акцію «Книга для бійця». Де кожен бажаючий зможе передати книгу в ООС. 

Центр історії Вінниці запрошуватиме вінничан відвідати історичний проект «Ординація Вінниці», який знайомитиме усіх бажаючих з  дуже важливою подією 18-го сторіччя в житті громади – появою статуту міста 1790 року. Оригінал цього документу зберігається в архівах Варшави, але співробітники Центру історії замовили його копію, яку спільно з Державним архівом Вінницької області перекладено українською мовою.

На майдані Незалежності більше 200 пар закружляють у вальсі

Також на майдані Незалежності в рамках проекту «Мелодія повітря», на яких будуть розміщені тематичні інсталяції. Вони вдень слугуватимуть фотозонами, а вночі за допомогою освітлення перетворяться в світлові простори. 

З афішою відначення Дня Європи у Вінниці можна познайомитися за посиланням Переглядів: 1734
Поширень: 0