В міськраді за круглим столом обговорили особливості роботи з впорядкування паркування на вулицях Вінниці

​У п’ятницю, 6 вересня, у  мерії відбувся круглий стіл, на якому обговорювали проблему впорядкування паркування у місті. Участь в обговоренні взяли представники департаменту енергетики, транспорту і зв’язку, науковці з питань організації дорожнього руху, представники спільнот автомобілістів та велосипедистів, а також представник КП «Вінницька транспортна компанія». 

Директор департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Михайло Варламов на початку обговорення нагадав, що 30 серпня на сесії Вінницької міської ради було прийнято рішення про затвердження Програми розвитку паркування у Вінницькій об’єднаній територіальній громаді на 2019-2021 роки. 

«Сьогодні я хотів би, щоб кожен з учасників обговорення висловив свою точку зору, наскільки ми рухаємося в правильному напрямку, чи потрібно це для міста, що нам бажано було б врахувати під час реалізації заходів даної програми. Коли ми починали розробку Концепції інтегрованого розвитку 2030 року, то багато експертів, фахівців і мешканців Вінниці, які приходили на дискусії, говорили про те, що потрібно впорядковувати питання паркування у Вінниці. І дійсно є такі проблеми, коли автовласники паркуються на пішохідних переходах, на велосипедних доріжках, на пожежних гідрантах. Внаслідок чого змінюється графік руху громадського транспорту, ускладняється рух спеціалізованих машин. І зараз у нашого міста є дилема – або ми будемо автомобілецентричним містом, або ми будемо містом, яке врахує інтереси усіх мешканців. Ми розпочинаємо роботу з вул. Соборної. Наразі ми вже зробили моніторинг центру міста, за результатами якого було виявлено близько 110 додаткових місць для паркування. Коли наші інспектори почнуть працювати, вони будуть кілька місяців проводити роз’яснювальну роботу, казати людям: будь ласка, не порушуйте правила дорожнього руху. Якщо власника залишеного транспортного засобу не буде, щоб його не чекати, йому залишать відповідну інформаційну листівку», - сказав Михайло Варламов.

Завідувач кафедри автомобілів та транспортного менеджменту Вінницького національного технічного університету Віктор Біліченко вважає, що питання абсолютно актуальне і важливе для міста, оскільки на сьогодні водії не виконують правила дорожнього руху, тому служба по контролю за дотриманням правил паркування дуже потрібна. «Якщо говорити про патрульну поліцію, то по наявній у нас інформації, ми знаємо, що у нас в місті виїжджає 3-5 екіпажів поліції. Вирішувати питання паркування разом із іншими, які є у їхніх обов’язках, – це нереально. Позитивно, що провели зараз дослідження в центрі міста і виявили додаткові місця для паркування. Хоча я думаю, що нам поступово потрібно рухатись до багатоповерхових паркінгів, тому що без них вирішити це питання, особливо в центрі міста, вкрай важко», - зазначив Віктор Біліченко

Представник КП «Вінницька транспортна компанія» Микола Франко зазначив, що колектив підприємства вже давно чекає на вирішення цієї проблеми, і переконаний, що початок роботи інспекторів позитивно вплине на якість перевезення пасажирів. Оскільки муніципальний транспорт зможе вчасно доїхати з точки А до точки Б. «Бо сьогодні часто через неправильно припарковані автомобілі водій тролейбусу не може його об’їхати, і виникають проблеми. Думаю, що даний проект врегулює цей процес і вплине позитивно на весь рух громадського транспорту міста», – сказав начальник служби безпеки руху КП «Вінницька транспортна компанія» Микола Франко.

Із подібною проблемою зустрічаються і велосипедисти. Голова ГО «Вінниця мобільна» Олег Крупський зазначив, що у місті є ряд найбільш проблемних ділянок, де автомобілісти залишають свої транспортні засоби на велосипедних доріжках. «Наприклад, по Немирівському шосе на проміжку між вул. Максима Шимка і до повороту на олійножировий комбінат зробили новий тротуар, з’явилося нове місце 3 метри завширшки, яке автомобілі активно почали використовувати для паркування. Викликаємо поліцію – 45 хвилин немає автомобіля, бо у них немає вільного екіпажу, а якщо це буде інспектор паркування, є звернення – приходять, міряють рулеткою, фіксують порушення. Це позитивно вплине на ситуацію не тільки для велосипедистів, але і для пішоходів».

Думку Олега Крупського підтримала і представниця ГО «Гармонія» Сюзанна Жуковська. «Через припарковані біля зупинок громадського транспорту автомобілі - тролейбуси і автобуси не можуть нормально під’їхати до бордюру, щоб відкинути пандуси.  Водії починають вигадувати, як під’їхати, щоб людина на колясці могла зайти чи вийти з громадського транспорту.  І це дуже велика проблема, особливо в тих місцях, де є «кишені». Люди чомусь паркуються на початку чи в кінці «кишені», і водій чисто фізично не може під’їхати.  І так само, коли паркуються на тротуарі. Нереально проїхати коляскою, коли немає місця навіть 70-60 см», - каже пані Сюзанна.

Голова ГО «Дорожній контроль Вінниці» Володимир Затайдух зазначив, що підтримує ініціативу створення підрозділу, працівники якого будуть слідкувати за дотриманням правил паркування на вулицях міста. 

«Якщо ви почнете діяти правильно, підходити і інформативно, і з покаранням, це дасть результат. У мене багато знайомих, які фінансово багаті, їм все одно на ці штрафи. Вони кинуть авто, де зручно, і все. Тому десь потрібно буде з журналістами співпрацювати. Наприклад, є місця, де  водій нахабно кидає автомобіль, то туди потрібно виїхати журналістам, бо деякі люди бояться цієї публічності», – сказав  Володимир Затайдух. 

Геннадій Богуславський, який в департаменті енергетики, транспорту та зв’язку координує роботу підрозділу з дотримання правил паркування транспортних засобів, розповів, що Вінниця уже познайомилась із досвідом інших українських міст, де уже запрацювали муніципальні інспектори. 

«Ми їздили у Львів, Луцьк, Тернопіль, де вивчали питання паркування транспорту. Також брали участь у семінарах у Львові для інспекторів з паркування. Ми дивилися, як у них налагоджена робота, як складають повідомлення, контролюють чи оплатили штрафи.  На даний час багато міст уже набули свого досвіду в цьому питанні. Сподіваюся, що ми будемо швидко розвиватися у цьому напрямку», - зазначив Геннадій Богуславський.

Також він розповів про деталі роботи інспекторів з паркування після того, як завершиться період профілактично-роз’яснювальної роботи з водіями, який триватиме кілька місяців.   

«Сам процес проходить так: інспектор з паркування має спецобладнанння, згідно з чинним законодавстом, робить декілька фотографій, не менше двох. З різних точок транспорту, який порушив правила дорожнього руху. Після цього через принтер роздруковує повідомлення про адміністративне правопорушення. Там будуть вказані реквізити, куди платити штраф, також там буде два QR-коди, один із них буде відсилати на сайт ВМР, де будуть фотографії транспортного засобу,  а інший – на оплату штрафу онлайн. Перші 10 днів, згідно з чинним законодавством, цей штраф можна буде оплатити у розмірі 50%», - розповів Геннадій Богуславський. Та додав, що підрозділ лише починає свою роботу, тому будь-яка допомога та конструктивна порада вітається. Переглядів: 1935
Поширень: 0