У Військовій прокуратурі відкрили кримінальне провадження щодо вибухів у Калинівці

Військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону України  внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань через пожежу та детонацію боєприпасів на військовій базі в Калинівці. Розпочато кримінальне провадження за ч. 3. ст. 425 Кримінального кодексу України («Недбале ставлення до військової служби»). Наразі військові прокурори проводять невідкладні слідчі дії, огляд місця події із залученням спеціалістів та опитування свідків.

Попередньо встановлено, що  близько 11 год. 40 хв. 11 вересня 2019 року на технічній території 48 арсеналу, що розташований у м. Калинівка Вінницької області, в районі  відкритого майданчика, відбулось близько шести вибухів боєприпасів, які підлягали утилізації. Можлива причина - займання сухої трави, в результаті чого відбулась почергова детонація поодиноких боєприпасів, що лежали на землі.

У Військовій прокуратурі відкрили кримінальне провадження щодо вибухів у Калинівці

Всі версії та дії службових осіб військової частини перевіряються. На цій території не було закінчено проведення робіт з виявлення та знешкодження боєприпасів, які вибухали в ніч з 26 на 27 вересня 2017 року. Відстань від краю горіння трави до майданчиків зберігання боєприпасів становила близько 150-200 метрів.

На місці події працювали групи швидкого реагування ДСНС, Зонального відділу Військової служби правопорядку та СБУ.

У Військовій прокуратурі відкрили кримінальне провадження щодо вибухів у Калинівці

Перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук, який очолює оперативну групу із запобігання надзвичайній ситуації на арсеналі, повідомив, що осередки пожежі на території арсеналу в Калинівці повністю ліквідовано. Загрози повторного загоряння немає.

“Враховуючи те, що неподалік було розгорнуто пожежний пост, вдалося вчасно подати сигнал, здійснити відповідне оповіщення та організувати боротьбу із полум’ям силами пожежного розрахунку арсеналу. В подальшому гасіння осередків загоряння було продовжено силами Державної служби з надзвичайних ситуацій”, - зазначив генерал-лейтенант Сергій Корнійчук.

У Військовій прокуратурі відкрили кримінальне провадження щодо вибухів у Калинівці

Він також повідомив, що на зазначеній території вжито додаткових заходів, аби унеможливити повторне займання сухої трави та листя. Зокрема, здійснюється полив водою, посилено пожежний та спостережний пости, організовано патрулювання місцевості та цілодобове чергування.Переглядів: 1934
Поширень: 0